Справа № 1-57/2007 p.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2007 року Жидачівський районний суд Львівської області в складі
головуючого - судді Сидорака Б.Г.
при секретарі Маркевич М.С.
з участю прокурора Чорненького Я.Б.
та адвоката ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жидачеві в залі суду подання
слідчого Жидачівського РВ УМВСУ у Львівській області про застосування примусових заходів
медичного характеру до ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 в кінці листопада 2006 року в селі Корчівка Жидачівського району Львівської області на сміттєзвалищі знайшов макову соломку вагою 280,4 грамів, яку для використання у власних цілях подрібнив та приніс до свого помешкання, де зберігав до 29 грудня 2006 року, коли її виявили працівники міліції, тобто ОСОБА_1незаконно придбав та зберігав без мети збуту наркотичні засоби.
Органами досудового слідства ОСОБА_1 інкриміновано вчинення суспільно небезпечного діяння, за яке передбачена відповідальність ст. З 09 ч.І КК України, поскільки він незаконно придбав та зберігав без мети збуту наркотичні засоби.
При огляді будинку ОСОБА_1згідно протоколу огляду місця події від 29.12.2006 р. виявлено сухі головки маку. Вага яких згідно протоколу зважування складає 428 грамів, котрі прилучені як речові докази.(а.с. 5-6)
З показань свідків ОСОБА_2,ОСОБА_3 та ОСОБА_4 вбачається, що 29 грудня 2006 року при огляді помешкання ОСОБА_1в селі Корчівка Жидачівського району Львівської області було виявлено грубо подрібнену макову солому, яку, з його слів, він знайшов на сміттєзвалищі подрібнив та приніс до свого помешкання для використання у власних цілях.
Згідно висновку фізико-хімічної експертизи ця грубо подрібнена макова солома містить наркотично активні алкалоїди опію (морфін, кодеїн) і є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг яких заборонено. Вага макової соломи в сухому виді становить 280,4 грама, (а.с.17-18).
Згідно висновку стаціонарної судово-психіатричної експертизи №70 від 28 лютого 2007 року ОСОБА_1 страждає атеросклеротичним недоумством і не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, в період інкримінованих йому дій він також перебував у хворобливому стані, не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Як страждаючий хронічним психічним захворюванням стати перед судом та відбувати покарання не може. Тому до нього слід застосувати примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом. Підстав для незгоди суду з даним висновком експертів в судовому засіданні не здобуто.
Заслухавши думки прокурора та адвоката про підставність подання, суд вбачає підстави для його задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ст.93 КК України примусові заходи медичного характеру можуть бути застосовані судом до осіб, які в стані неосудності вчинили суспільно небезпечні діяння.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив суспільно небезпечне діяння в стані неосудності, він страждає атеросклеротичним недоумством, не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, в період інкримінованих йому дій він також перебував у хворобливому стані, не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Як страждаючий хронічним психічним захворюванням стати перед судом та відбувати покарання не може. Тому до нього слід застосувати примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом, а порушену проти нього кримінальну справу за ст. 309 ч.І КК України слід провадженням закрити.
На підставі наведеного, у відповідності до ст.ст. 19 ч.2, 92-94 КК України, керуючись ст. 19 Закону України „Про психіатричну допомогу", ст. ст. 6 п. 2, 282, 416, 419, 420, 421 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати до ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1жителяАДРЕСА_1 примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом
Порушену проти ОСОБА_1 06 січня 2007 року кримінальну справу заст.309 ч.І КК України провадженням закрити.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 підписку про невиїзд- скасувати.
Речові докази - 280,4 грамів сухої макової соломи, яка знаходиться в камері схову Жидачівського РВ УМВСУ у Львівській області знищити як предмет, що вилучений з обігу. (а.с. 21-23)
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області протягом 7 діб з дня її винесення через Жидачівський районний суд.