РІШЕННЯ Справа №2- 1606\10
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2010 року Сокальський районний суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Ніткевича А.В.
при секретарі Коваль Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сокалі, Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим будинком та зняття з реєстрації,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася в суд з даним позовом до відповідача в якому вказує, що є власником будинку в АДРЕСА_1, в її будинку зареєстрована відповідачка, як дружина її сина. Починаючи з 2002 року відповідачка не проживає в її будинку, а проживає в АДРЕСА_2. В даний час шлюб між її сином та відповідачкою розірвано на підставі рішення суду. Позивач неодноразово просила відповідачку знятись з реєстрації із її будинку, проте, вона цього робити не бажає. Просить визнати відповідачку такою, що втратила право на користування житловим будинком в АДРЕСА_1 та зняти її із реєстрації у будинку.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просить їх задовольнити, на обгрунтування позову надала пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві.
Відповідач, будучи повідомленею про час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибула та не повідомила суд про причину неявки, тому суд вирішено провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.
Позивач не заперечила проти такого вирішення справи.
Заслухавши позивача та дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши всі докази по справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до довідки виконавчого комітету Сокальської міської ради №1885 від 09.09.2010р., відповідач ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1н. зареєстрована в АДРЕСА_1.
З акту комісії від 12.08.2010р., складеного депутатом міської ради та сусідами позивачки встановлено, що ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 не проживає з 2002 року.
Відповідно до ст. 150 ЖК України, громадяни, які мають у приватній власнсоті будинок, користуються ним для особистого проживання і проживання члегнів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд.
Відповідно до ст. 72 ЖК України, визнання особи такою, що втратила право на користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.
Під час судового розгляду справи не встановлено підстав, передбачених ст. 71 ЖК України щодо збереження за відповідачем жилого приміщення.
Разом з тим, відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користуватися та розпоряджатися своїм майном.
Таким чином, оцінивши всі докази по справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що не проживаючи в АДРЕСА_1, відповідач ОСОБА_2 чинить позивачу перешкоди у користуванні будинком, тому її слід зняти із реєстрації у даному будинку.
Керуючись ст.ст.10, 60, 212-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.н. такою, що втратила право на користування житловим будинком в АДРЕСА_1, Львівської області.
Зняти з реєстрації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.н. в житловому будинку в АДРЕСА_1, Львівської області.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Сокальський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Головуючий: А.В. Ніткевич