Справа № 2-о-203 / 10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2010 р. Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області у складі: головуючого
судді Назарової М.В.
при секретарі Зятьковій О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Антрацит цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту втрати джерела засобів до існування, -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця з 08 травня 1964 року перебувала у шлюбі із ОСОБА_2, 1942 року народження. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер.
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить суд встановити факт втрати нею джерела засобів до існування у зв»язку зі смертю чоловіка. В обгрунтовування своїх вимог вона вказує, що напередодні і на момент смерті чоловіка вона обидва вже були пенсіонерами, отримували пенсію, при цьому чоловік отримував – 2237 грн., а вона – лише 1268 грн. Обидва вони ніде не працювали. Хоча вони і були зареєстровані за різними адресами, але фактично мешкали сімейно в квартирі за адресою: АДРЕСА_1. Таким чином, доходи чоловіка були значно більше по сумі, ніж її доходи, і тому саме його доходи були її основним і постійним джерелом до існування. Даний факт їй необхідно встановити для переходу зі своєї пенсії по віку на пенсію в разі втрати годувальника.
В судовому засіданні заявниця свої вимоги підтримує і просить встановити факт втрати нею джерела коштів для існування, що необхідно їй відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для призначення пенсії в разі втрати годувальника; представник заінтересованої особи Управління Пенсійного Фонду України в м. Антрацит – до судового засідання не з»явився, надавши заяву про слухання справи за їх відсутності: не заперечують проти встановлення зазначеного факту.
Вислухавши заявницю, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, дослідивши докази по справі, суд вважає дану заяву як таку, що належить задовольнити з наступних підставах.
Як встановлено в судовому засіданні, померлий ОСОБА_3, 1942 р. народження, і заявниця перебували у шлюбі з 08.05.64 р. /а.с. 6/, проживали сімейно, вели загальний сімейний бюджет /а.с. 8/, хоча і були зареєстровані за різними адресами, померлий напередодні смерті одержував пенсію у розмірі 2237 грн. /а.с. 26/, а заявниця – 1268 грн. /а.с. 27/, і, таким чином, його доходи значно перевершували по сумі доходи заявниці у вигляді пенсії, і в їх сім'ї, що складалася з 2-х чоловік /а.с. 8//, у заявниці дійсно доходи чоловіка були основним джерелом засобів існування, яке вона втратила у зв'язку з його смертю.
Зазначені обставини підтвердили у судовому засіданні і допитані свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5, які пояснили, що як сусіди родини ОСОБА_1 знають їх тривалий час та можуть підтвердили, що ті постійно проживали разом, вели спільне господарство як чоловік та дружина, заявниця піклувалася про чоловіка, доглядала його та поховала.
А тому враховуючи, що цей факт має для ОСОБА_1 юридичне значення, оскільки від нього залежить реалізація її пенсійних прав, і встановити його інакше ніж зверненням до суду неможливо, суд вважає за необхідне згідно зі ст. 234 ЦПК України встановити його.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 256-259 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт втрати джерела засобів до існування ОСОБА_1, 1936 р. народження, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, 1942 р. народження.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення судового рішення – з дня отримання копії цього рішення – і в той же строк.
Рішення надруковано у нарадчій кімнаті.
Головуючий: М.В. Назарова