Судове рішення #11415509

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

13 жовтня 2010 р.           Справа № 2-а-3659/10/0270

                                                                                                    м. Вінниця

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Мельник-Томенко Жанни Миколаївни,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом: Управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі   

до:   товариства з обмеженою відповідальністю "Березівка"  

про: стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій

ВСТАНОВИВ :

Управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі звернулось до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Березівка» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість по невідшкодованих до Пенсійного фонду України фактичних витратах на виплату і доставку  пільгових пенсій за період з 01.01.2010 року, громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на загальну суму 12063,13 грн.

У судове засідання позивач не з’явився, надавши заяву про підтримання позовних вимог та про розгляд справи за відсутності представника позивача.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, причини неявки суду не відомі. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлено завчасно і належним чином.

Частиною 4 статті 122 КАС України передбачено, що особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Враховуючи те, що позивач надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, а відповідач повторно не прибув у судове засідання, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, за відсутності перешкод для розгляду справи, суд, у відповідності до ч. 4, ч. 6 ст. 128 КАС України, ухвалив здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає  задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до довідки № 1033 від 07.03.2000 року товариство з обмеженою відповідальністю «Березівка» включене до ЄДРПОУ,  ідентифікаційний код - 02128885 (а.с. 8).

На підставі заяви ТОВ «Березівка» зареєстроване в УПФ у Бершадському районі як платник внесків до пенсійного фонду (а.с. 9).

Згідно з актів складених інспектором відділу кадрів УПФ у Бершадському районі, спільно з відповідачем, громадяни ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 працювали у ТОВ «Березівка» та мають стаж роботи, що дає їм право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах по Списку 2 (а.с. 25, 30, 36) .

Відповідно до протоколів № 1151 від 17.09.2007 року, № 1161 від 05.09.2008 року,  №137 від 26.03.2010 року вказаним громадянам призначені пенсії на пільгових умовах по Списку № 2 (а.с. 23, 31, 37).

За період з 01.01.2010 року громадяни отримали пільгову пенсію: ОСОБА_1 – 4347,36 грн. , ОСОБА_2-4380,96 грн., ОСОБА_3 -3149,53 грн., що підтверджується довідками позивача (а.с 22, 28, 34.)

Відповідно до довідок Центру поштового зв’язку № 3 (№ 250 від 19.07.2010 року), № 8 (№ 249 від 29.07.2010 року), №8 (№ 251 від 29.07.2010 року) витрати на доставку пенсій за період з 01.01.2010 року по 30.06.2010 року ОСОБА_1 склали 67,82 грн., ОСОБА_2 – 68,33 грн., ОСОБА_3 – 49,13 грн. (а.с. 26,32,38)

Таким чином, за відповідачем утворилась заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій та витрат на їх доставку зазначеним вище громадянам, яка за період з 01.01.2010 року по 01.07.2010 року  становить - 12063,13 грн. Вказане підтверджується наданими  розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б” - “з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та розрахунками ціни позову (а.с. 10, 11, 12, 21, 27, 33).

У відповідності до статті 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення ”, дострокові пенсії залежно від умов праці (але не раніш  як  після  досягнення 55 років чоловіками і 50 років жінками) можуть встановлюватися за результатами атестації робочих місць за рахунок коштів підприємств та  організацій,  призначених  на  оплату  праці,  які перераховуються до Пенсійного фонду України на виплату  пенсій  до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього  Закону.

Відповідно до вимог статті 2 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування ” для  платників збору,  визначених пунктами 1 та  2  статті  1 цього Закону, тобто:  для суб'єктів  підприємницької  діяльності  незалежно  від форм власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, об'єднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філій, відділень та інших відокремлених підрозділів платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташованих на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади - об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" .

Згідно з частиною 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійне  забезпечення  застрахованих осіб,  які працювали або  працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та  на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:

1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на  10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту 6.4 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003  № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві  юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі - Інструкція), розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

Повідомлення складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (п.п 6.5 п. 6 Інструкції).

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (п.п. 6.9 п. 6 Інструкції).

Таким чином, відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці. Крім того, відповідно до вимог Інструкції  „Про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку України”, управлінням Пенсійного фонду України компенсовано витрати за доставку пенсій згідно тарифів встановлених Укрпоштою. Відповідно до Інструкції зазначена компенсація підлягає відшкодуванню на рахунки Пенсійного фонду.

В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до  ст. ст. 11, 71  Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення,  а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному,  повному та об’єктивному дослідженні.

Таким чином, судом встановлено, що на даний час за ТОВ «Березівка» наявна заборгованість по виплаті на доставці пільгових пенсій на загальну суму 12063,13 грн., а тому  відповідно до чинного законодавства вказана заборгованість підлягає стягненню.

Позовні вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.

Враховуючи те, що позивач на підставі п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" звільнений від сплати державного мита, а також те, що інші судові витрати по даній справі не здійснювались, відсутні підстави для стягнення з відповідача судових витрат.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 122, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із товариства з обмеженою відповідальністю "Березівка" (вул. Леніна, 1, с. Березівка, Бершадський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ - 02128885) на користь Управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах громадянам  ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 в сумі 12063 (дванадцять тисяч шістдесят три) грн. 13 коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.



Суддя                                                                Мельник-Томенко Жанна Миколаївна



13.10.2010

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація