Судове рішення #11416261

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

18 жовтня 2010 р.                     Справа № 2-а-3668/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Драчук Тетяни Олександрівни,

при секретарі судового засідання:   Димчишина Тетяна Вікторівна  

за участю представників сторін:

позивача      : Федорченко Р.О.

прокуратури:  Медяної В.О.     

у відсутності представника відповідача

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Вінниці   

до: фізичної особи - підприємця ОСОБА_3  

про: стягнення заборгованості

                                                          ВСТАНОВИВ :

У вересні 2010 року прокурор Ленінського району Вінницької області звернувся до суду в інтересах держави в особі ДПІ у м. Вінниці з позовом до ФОП ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.

Позов мотивовано тим, що за ФОП ОСОБА_3 станом на 01.06.2010 року рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 1 095,27 гривень, з яких: 1 090,44 грн. –недоїмка по єдиному податку, 4,83 грн. –недоїмка зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища.

В судовому засіданні представник прокуратури Ленінського району м. Вінниці позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити позов.

Представник ДПІ у м. Вінниці підтримала заявлений в їх інтересах позов, посилаючись на доводи викладені у позові, просила щодо його задоволення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки невідомі, хоча про час, дату та місце розгляду справи, він повідомлявся належним чином, у зв'язку з чим, суд дійшов висновку за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Вивчивши позовну заяву та додатки до неї, вислухавши пояснення представника прокуратури Ленінського району, представника ДПІ у м. Вінниці, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Вінницької міської ради 22.03.2006 року, про що видане Свідоцтво про державну реєстрацію серії НОМЕР_2 (а.с.7), та перебуває на обліку платників податків, зборів та інших обов'язкових платежів у ДПІ у м. Вінниці.

Відповідно до розрахунку ціни позову наданому ДПІ у Вінниці, станом на червень 2010 року за ФОП ОСОБА_3 рахується борг зі сплати єдиного податку в розмірі 1090,44 грн., збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 4,83 грн. (а.с.5).

Також встановлено, що відповідно до заяви відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, йому видане відповідне свідоцтво та встановлено місячну ставку єдиного податку у розмірі 100,00 гривень.

Крім того, відповідач є платником збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Відповідно до абз.2 п.4 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 303 від 01.03.1999 року, суми збору, які справляються за викиди пересувними джерелами забруднення, обчислюються платниками збору самостійно на підставі нормативів збору за ці викиди.

Згідно з абз.1,3 п.13 Порядку, платники несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасну сплату збору згідно з законодавством. Не внесені своєчасно кошти збору стягуються з платника у встановленому законодавством порядку. Як встановлено в судовому засіданні, відповідач не повному обсязі сплатив збір за забруднення навколишнього природного середовища, внаслідок чого за ним рахується борг в розмірі 4,83 грн., що підтверджується довідкою ДПІ у м. Вінниці про наявність податкового боргу та даними облікової картки  відповідача.

Статтею 20 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.

Пунктом 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі–Указ), суб’єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

За правилами встановленими пунктом 5 Указу передбачено, що суб’єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби наділені функціями по контролю за додержанням законодавства про податки, правильністю їх обчислення і своєчасного надходження.

Підпунктом 3 пункту 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків і зборів зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення  зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі - Закон № 2181-ІІІ).

Згідно визначенню даному у пункті 1.3 статті 1 Закону  №2181-ІІІ, “податковий борг” це податкове зобов’язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

За правилами встановленими пунктом 5.1 статті 5 Закону  № 2181-ІІІ передбачено, що податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (розрахунку).

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним  податковій декларації (розрахунку), протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

В даному випадку, податкове зобов’язання відповідача зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища являється узгодженим, яке не було сплачене у встановленому законом порядку.

На момент розгляду справи, заборгованість ФОП ОСОБА_3 в розмірі 1 095,27 грн., з яких 1090,44 грн. - недоїмка по єдиному податку, 4,83 грн. - недоїмка зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, відповідачем в добровільному порядку не сплачена, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.

Частиною 2 статті 124 Конституції України передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, встановлено, що наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою є підставою представництва прокуратури інтересів держави в суді.

Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства (далі-КАС) України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 цього Кодексу).

Враховуючи те, що на момент розгляду справи, доказів про сплату заборгованості ФОП ОСОБА_3 по єдиному податку в розмірі 1090,44 грн. та збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 4,83 грн. не має, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому позов підлягає задоволенню в повному об’ємі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

                                                 ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з  фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 1 090,44 грн. та заборгованість  по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 4,83 грн. за рахунок активів.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови оформлено:  22.10.2010 року.

Суддя /підпис/          Драчук Тетяна Олександрівна

копія вірна:

суддя:

секретар: 18.10.2010

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація