Судове рішення #11421165

Справа №22ц-2657/2010 р.                         оскаржуване рішення ухвалено під головуванням

Категорія  57                                                 Покотило А.Б.

                                                                        Доповідач Сорока Л.А.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    05 липня 2010 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:

    Головуючого: Сороки Л.А.

    Суддів: Нікушина В.П., Ващук В.П.

    При секретарі Руденко О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_2 інтересах ОСОБА_3 на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 11 серпня 2009 р. по справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок пенсії як ліквідатору аварії на ЧАЕС, -

В С Т А Н О В И Л А :

    28.05.2009 р. ОСОБА_3 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, в якому просив зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії, починаючи з 28.05.2008 р. Позивач  посилався на те, що він являється ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС, має ІІІ групу інвалідності. Відповідач відмовив  йому в перерахунку пенсії, а тому він змушений був звернутися до суду.

    Постановою суду від 11 серпня 2009 р. в задоволенні позову ОСОБА_3 відмовлено.

    Не погоджуючись з рішенням суду представник позивача ОСОБА_3 ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_3 задовільнити.

    Апелянт посилається на порушення судом норм матеріального права.

    Перевіривши законність і обгрунтованість рішення  суду у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення, виходячи з наступного.

    Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

    Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які набули правового статусу осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, гарантії їх соціального захисту шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Закон №797-ХІІ) і суд повинен був ним керуватись при вирішенні спору.

    Як встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_3 являється учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також є інвалідом ІІІ групи, захворювання якого пов’язане з Чорнобильською катастрофою.

    Виходячи із цих даних позивач відповідно до ст. 50 ЗУ №797-ХІІ має право на додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров’ю, у розмірі встановленому для інвалідів ІІІ групи, що становить 50% мінімальної пенсії за віком.

    Крім того, за правилами ч. 4 ст. 54 цього ж Закону позивач має право на основну пенсію, розмір якої не може бути нижчим 6-ти мінімальних пенсій за віком.

    Вихідним критерієм для обрахунку розміру пенсії як державної так і додаткової виступає мінімальна пенсія за віком. Новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму, який встановлюється Законом про Державний бюджет України на відповідний рік. (ст. 28 ч. 1 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

    Суд не врахував, що при наявності у особи права на кілька видів пенсії, то пенсія призначається за вибором цієї особи, а тому відповідач протиправно відмовив ОСОБА_3 в призначенні та перерахунку пенсії відповідно до Закону України №797-ХІІ.

    Колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції ухвалено з порушенням норм матеріального права, а тому підлягає скасуванню.

    У справі немає необхідності досліджувати нові докази або встановлювати обставини, а тому суд апеляційної інстанції може ухвалити нове рішення.

    Позовні вимоги ОСОБА_3 підлягають задоволенню т.я. базуються на нормах матеріального права, зазначених в цьому.

    Керуючись ст.ст. 307,309,316 ЦПК України, ст.ст. 50,49,54 ч. 4 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 28 ч. 1 ч. 3 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», колегія суддів, -

В И Р І Ш И Л А :

    Апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_3, ОСОБА_2 задовільнити.

    Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 11 серпня 2009 р. скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов ОСОБА_3 задовольнити.

    Визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області у перерахунку пенсії ОСОБА_3.

    Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 починаючи з 28 травня 2009 р. у відповідності до ст.ст. 50,54 ч. 4,67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

    Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути  оскаржена в касаційному порядку протягом 2-х місяців до Верховного Суду України.

    Головуюча:

    Судді:

    З оригіналом вірно:

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація