Справа № 2о-199/10р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2010 року Олександрійський міськрайонний суд
Кіровоградської області
в складі: головуючого - судді Петрової О.Ф.
при секретарі Сніжко І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,-
ВСТАНОВИВ :
Заявник ОСОБА_1 просить встановити факт належності йому орденської книжки № НОМЕР_1 про нагородження відзнакою Президента України – орденом «За мужність» ІІІ ступеня ОСОБА_2 відповідно до Указу від 27 жовтня 1999 р. При цьому заявник зазначає, що цим орденом він був нагороджений як працівник рятувальної служби за мужність та професіоналізм, проявлені під час ліквідації наслідків землетрусу в Туреччині в 1999 р. На той час він працював респіраторником Олександрійського воєнізованого гірничорятувального загону. Особа, нагороджена таким орденом, має право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».На даний час управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії відмовило йому у призначенні пенсії на підставі цього закону через розбіжність в документах: згідно паспорту його прізвище – ОСОБА_1, тоді як орденська книжка видана щодо ОСОБА_2.
Заінтересована особа – управління Пенсійного фонду України в м.Олександрія просить розглянути справу за відсутності його представника, що суд визнав можливим.
Вислухавши пояснення та доводи заявника ОСОБА_1, показання свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Факт належності правовстановлюючого документа особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, може бути встановлено в порядку п.6 ч.1 ст. 256 ЦПК України.
Щодо ОСОБА_1 цей факт підтверджується наступними доказами.
Так, дані трудової книжки ОСОБА_1 в частині відомостей про роботу останнього свідчать про те, що з 18 липня 1989 р. по 31 січня 2004 р. заявник працював респіраторником в Олександрійському воєнізованому гірничорятувальному загоні Міністерства з надзвичайних ситуацій України.
Та ж трудова книжка містить відомості про заохочення, зокрема, запис про нагородження володільця трудової книжки відзнакою Президента України – орденом « За мужність» ІІІ ступеня.
Свідок ОСОБА_3 показав, що з 1999 р. він працює в Олександрійському воєнізованому гірничорятувальному загоні. В цьому ж році загін залучався до рятувальних робіт для усунення наслідків землетрусу в Туреччині, зокрема, був відряджений на роботи і він, свідок, і ОСОБА_1, який працював у загоні респіраторником. Останнього за виявлену мужність під час надання населенню Туреччини допомоги було нагороджено орденом «За мужність»ІІІ ступеня.
Свідок ОСОБА_4 показав, що він з 1992 р. по 2002 р. працював в Олександрійському воєнізованому гірничорятувальному загоні і респіраторником, і помічником командира, і командиром взводу. ОСОБА_1, респіраторник загону, приймав участь у ліквідації наслідків землетрусу в Туреччині, в зв’язку з чим був відзначений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Оскільки діловодство зазвичай на той час велося російською мовою, то можливо тоді командування й припустилося помилки при написанні прізвища заявника українською мовою, звертаючись з поданням про нагородження цієї особи.
З огляду на викладене суд вважає, що заявник довів свої вимоги, а факт, про встановлення якого він просить, має місце.
Керуючись ст.ст. 214,215, п.6 ч.1 ст.256, ст.259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, орденської книжки № НОМЕР_1, виданої ОСОБА_2 на підставі Указу Президента України від 27 жовтня 1999 р. про нагородження відзнакою Президента України – орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя