справа №2-1031
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2010 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі, головуючого - судді Водолага А.В., при секретарі Стрілець Л.Г. розглянувши справу у відкритому судовому засіданні в місті Зінькові Полтавської області цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Власівської сільської ради Зіньківського району Полтавської про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та про встановлення факту приналежності документу, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернулась до суду з позовом, в якому просить визначити їй, як спадкоємиці першої черги за законом, додатковий двохмісячний строк, з моменту набрання рішенням суду законної сили для подання заяви про прийняття спадщини та про встановлення факту приналежності правовстановлюючих документів на земельні ділянки.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про поважність причин неявки суд не повідомила.
В судовому засіданні представник позивача – ОСОБА_2, повноваження якого посвідчені довіреністю ОСОБА_1 від 25.08.2010 року, посвідченої приватним нотаріусом Зіньківського районного нотаріального округу Полтавської області Глушенко В.В., зареєстрованою в реєстрі за № 2005, позов підтримав та пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_5 у віці 69 років помер батько позивачки ОСОБА_4. Після його смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить нерухоме майно за адресою АДРЕСА_1 та складається з будинку А-1, жилою площею 16.4 кв.м, сараю Б, сараю б, сараю В, розміщеного на земельній ділянці площею 0.25 га., та земельної ділянки площею 0,06 га для ведення особистого селянського господарства. За життя ОСОБА_4 заповіт не складав, а тому має місце спадкування за законом. Відповідно до діючого цивільного законодавства, ОСОБА_1 є спадкоємицею першої черги як дочка померлого ОСОБА_4. Однак, у встановлений шестимісячний строк з часу відкриття спадщини вона заяву нотаріусу не подала, оскільки вважала, що прийняла спадщину за законом, так як за свій рахунок здійснила поховання батька, вступила у володіння нерухомим майном, розпорядилася щодо його зберігання та утримання. Окрім цього в Україні у період липень-серпень місяці була аномальна спека. Через засоби масової інформації України 05.08.2010 року Державтоінспекцією України рекомендовано українським водіям утриматись від поїздок на тривалі відстані в зв’язку з тим, що спека може спричинити погіршення здоров’я та стати причиною поломки автомобіля. Позивач має малолітню дитину ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає в м. Харкові. Поїздка на тривалу відстань могла спричинити погіршення здоров’я дитини позивачки.
Інших спадкоємців, які б прийняли спадщину після померлого ОСОБА_4 немає, а тому вирішити зазначене питання у досудовому порядку не виявилося можливим. Виходячи з того, що ОСОБА_4 проживав за адресою: АДРЕСА_1 спадщина відкрилася за вищезазначеною адресою, тому позов подано до Власівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області.
Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 пропустила строк звернення з заявою про прийняття спадщини з поважних причин, просить суд визначити додатковий двохмісячний з моменту набрання рішенням суду законної сили, для подачі нотаріусу заяви про прийняття спадщини.
Окрім цього в Державних актах на право власності на земельні ділянки площею 0.25 га. та 0.06 га від 28 грудня 2004 року за адресою АДРЕСА_1 в інформації про власника значиться прізвище «ОСОБА_4», що не відповідає прізвищу «ОСОБА_4» зазначеному у свідоцтві про смерть серії НОМЕР_1 від 20.02. 2010 року. В прізвищі після букви «в» значиться буква «а» замість букви «о».
З цих підстав ОСОБА_1 заявляє вимоги про встановлення факту приналежності Державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5..
Представник відповідача - Власівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, направив на адресу суду заяву, в якій не заперечує проти задоволення позову, підтверджує дійсність обставин викладених в позовній заяві та просить справу розглянути без його участі.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 слід задовольнити з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_5 у віці 69 років помер ОСОБА_4 про що Власівською сільською радою Зіньківського району Полтавської області 20 лютого 2010 року видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1.
Після смерті відкрилася спадщина до складу якої входить нерухоме майно за адресою АДРЕСА_1 та складається з будинку А-1, жилою площею 16.4 кв.м, сараю Б, сараю б, сараю В, розміщене на земельній ділянці площею 0.25 га., та земельної ділянки площею 0,06 га для ведення особистого селянського господарства.
В Державному акті на право власності на земельну ділянку площею 0,25 га розташованої АДРЕСА_1, серії ПЛ №057075, зареєстрованого в Книзі реєстрації державних актів на право власності на землю за №160 від 28 грудня 2004 року та в Державному акті на право власності на земельну ділянку площею 0,06 га розташованої АДРЕСА_1, серії ПЛ №057074, зареєстрованого в Книзі реєстрації державних актів на право власності на землю за №161 від 28 грудня 2004 року зазначено прізвище власника «ОСОБА_4», що не відповідає прізвищу «ОСОБА_4» зазначеному в свідоцтві про смерть серії НОМЕР_1 від 20.02. 2010 року. В прізвищі після букви «в» значиться буква «а» замість букви «о».
Відповідно до ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
ОСОБА_4 заповіту не залишив, а тому має місце спадкування за законом.
ОСОБА_1 є рідною дочкою ОСОБА_4 який помер ІНФОРМАЦІЯ_5. В доказування факту родинних відносин суду надано свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 видане повторно Харківською міською радою народних депутатів 07 липня 1981 року, де батьками ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, записані ОСОБА_7 та ОСОБА_8. Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 від 27 серпня 1989 року ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 уклала шлюб з громадянином ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4 і взяла прізвище чоловіка – ОСОБА_9. В зазначених документах актів громадянського стану прізвище «ОСОБА_4» також не відповідає прізвищу «ОСОБА_4».
Згідно довідки про поховання № 02-26/353 від 25.08.2010 р. поховання та витрати на поховання ОСОБА_4 взяла на себе ОСОБА_1. Згідно довідки про зареєстрованих осіб №02-26/352 від 25.08.2010 р. за адресою АДРЕСА_1 до часу відкриття спадщини ОСОБА_4 проживав сам. Факт того, що ОСОБА_1 є дочкою ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 підтверджено Виконавчим комітетом Власівської сільської ради Зіньківського району Полтавської області в заяві про розгляд справи за відсутності особи.
Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлено шестимісячний строк з часу відкриття спадщини.
Позивач з поважних причин пропустила строк для прийняття спадщини, так як вважала, що прийняла спадщину за законом, так як за свій рахунок здійснила поховання батька, вступила у володіння нерухомим майном, розпорядилася щодо його зберігання та утримання. Окрім цього в Україні у період липень-серпень місяці була аномальна спека. Через засоби масової інформації України 05.08.2010 року Державтоінспекцією України рекомендовано українським водіям утриматись від поїздок на тривалі відстані в зв’язку з тим, що спека може спричинити погіршення здоров’я та стати причиною поломки автомобіля. Позивач має малолітню дитину ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2., проживає в м. Харкові. Поїздка на тривалу відстань могла спричинити погіршення здоров’я дитини позивачки.
Відповідно до ч.2 ст. 1272 ЦК України за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу контори за місцем відкриття спадщини.
Спадкоємці, які б прийняли спадщину після померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 відсутні.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Виходячи з викладеного та враховуючи те, що причини пропуску строку прийняття спадщини є поважними, інших спадкоємців, які б прийняли спадщину після померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 відсутні, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 слід задовольнити - визначити їй додатковий двохмісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини та встановити факт приналежності документу, що має юридичне значення.
Керуючись ст.ст. 1217, 1220, 1221, 1268, 1269, 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 57-60, 79 88, 212-215, 218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою АДРЕСА_2, задовольнити.
Визначити додатковий двохмісячний строк, з моменту набрання рішенням суду законної сили, для подання ОСОБА_1 заяви про прийняття спадщини ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5.
Встановити факт приналежності ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5: Державного акту на право власності на земельну ділянку площею 0,25 га розташованої АДРЕСА_1 , серії ПЛ №057075, зареєстрованого в Книзі реєстрації державних актів на право власності на землю за №160 від 28 грудня 2004 року; Державного акту на право власності на земельну ділянку площею 0,06 га розташованої АДРЕСА_1, серії ПЛ №057074, зареєстрованого в Книзі реєстрації державних актів на право власності на землю за №161 від 28 грудня 2004 року.
Встановити факт, що відомості про батька «ОСОБА_4», вказані в свідоцтві про народження ОСОБА_6 серії НОМЕР_2 видане повторно Харківською міською радою народних депутатів 07 липня 1981 року та відомості про громадянина «ОСОБА_4», вказані в Свідоцтві про смерть серії НОМЕР_1 видане що Власівською сільською радою Зіньківського району Полтавської області 20 лютого 2010 року відносяться до однієї і тієї ж самої особи – батька ОСОБА_1 - ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів після проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: підпис
З оригіналом вірно.
Рішення набрало законної сили 19 вересня 2010 року.
Суддя Зіньківського
районного суду А.В.Водолага
- Номер: 2/2407/3012/11
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1031
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Водолага Анатолій Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.10.2011
- Дата етапу: 07.12.2011