Справа № 6-244/10/0408
У ХВ А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 жовтня 2010 року
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Валуєва В.Г. розглянувши подання заступника начальника управління – начальника Дзержинського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Давиденко Л.М., державного виконавця Іванової О.Л.. про обмеження права виїзду за кордон,
В С Т А Н О В И Л А :
До Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу 15.10.2010 року надійшло зазначене подання, в якому заявники просять вирішити питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документу у ОСОБА_3, який мешкає за адресою АДРЕСА_1. Виконання рішення про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу покласти на державну прикордонну службу України.
В обґрунтування своїх вимог заявники посилаються на те, що на виконанні у Дзержинському відділі державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції з 08.12.2009 р. перебуває виконавче провадження № В10-1135/10 по виконанню виконавчого листа № 2-2734, виданого Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу про стягнення з ОСОБА_3 аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 700 грн., на користь ОСОБА_4 на утримання доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.
У відповідності зі ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» 12.05.2010 р. державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
Під час виконання виконавчого провадження державним виконавцем здійснювалися виходи за місцем проживання боржника, але кожного разу він був відсутнім, причини неявки не повідомив.
На виклики державного виконавця боржник жодного разу не з’явився, причини неявки не повідомив, з чого заявники зробили висновок, що він ухиляється від сплати аліментів на користь ОСОБА_4.
Оскільки боржник може виїхати за кордон на постійне місце проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, відповідно до абзацу 4 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» тимчасове затримання або вилучення паспорту у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби України, військовими комісаріатами та консульською службою України.
У зв’язку з цим заявники просять суд винести рішення про тимчасове обмеження ОСОБА_3. у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа.
При вивченні подання та доданих до нього матеріалів, встановлено, що дане подання не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ст.15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно ст. 217 ЦПК України, суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
При винесенні рішення про стягнення з ОСОБА_3 аліментів на користь ОСОБА_4 питання про вжиття заходів для забезпечення його виконання, не вирішувалося.
Звернення державного виконавця з поданням в порядку ст. 217 ЦПК України, діючим законодавством не передбачено.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку передбачені Законом України «Про виконавче провадження», відповідно ст. 2 якого п римусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства
юстиції України.
Заявники як представники органу державної влади звернулися до суду з метою реалізації повноважень, наданих їм ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», якою до функцій органів державної виконавчої служби віднесено здійснення контролю за додержанням своєчасного і повного виконання рішень суду.
Таким чином, у справі вбачається спір за зверненням суб’єкта владних повноважень із приводу реалізації наданих йому законом функцій та у випадку, який встановлений законом, розгляд якого проводиться за правилами адміністративного судочинства відповідно п.5 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України.
Виходячи з вищенаведеного, вбачається, що подання не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тому у відкритті провадження у справі необхідно відмовити.
Керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А:
Відмовити у відкритті провадження у справі за поданням заступника начальника управління – начальника Дзержинського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Давиденко Л.М., державного виконавця Іванової О.Л.. про обмеження права виїзду за кордон ОСОБА_3.
Копію ухвали разом із поданням та доданими до нього документами направити заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу .
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.Г. Валуєва