АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі :
Головуючого : Колоса С.С.
Суддів : Іващука В. А., Міхасішина І. В.
При секретарі : Топольській В. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок невиплати заробітної плати за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Староміського районного суду м. Вінниця від 21 квітня 2010 року, -
Встановила :
Рішенням Староміського районного суду м. Вінниця від 21 квітня 2010 року позов задоволено частково .
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі з урахуванням компенсації в розмірі 6 246 грн. 91 коп. та 3 000 грн. моральної шкоди .
Вирішено питання про розподілення та відшкодування судових витрат .
Своє рішення суд першої інстанції мотивував тим, що ОСОБА_1, перебуваючи в трудових відносинах з ОСОБА_2, не отримував заробітної плати .
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду першої інстанції скасувати, ухвалити нове, яким в позові відмовити, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотриманням норм матеріального та порушенням норм процесуального права, а саме, що ОСОБА_1 не доведено, що заробітної плати він не отримував .
В запереченнях ОСОБА_1 просить рішення суду першої інстанції залишити без змін, а скаргу відхилити, мотивуючи тим, що вона є безпідставною та не обгрунтованою .
Дослідивши матеріали в межах позовних вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши представника ОСОБА_2 – ОСОБА_3, який просить рішення скасувати та ухвалити нове з підстав викладених у скарзі, ОСОБА_1 та його представника, які просять рішення суду залишити без змін, а скаргу відхилити, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав .
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим. Законним є рішення, яким, суд, виконавши вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно закону. Обгурнтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з"ясованих обставин, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні .
Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов"язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір .
Судом встановлено і не заперечується сторонами, що ОСОБА_1 в період з 1 січня по 17 жовтня 2008 року перебував в трудових відносинах з ОСОБА_2.
Працівник має право на оплату праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору. Заробітна плата виплачується працівникові регулярно в робочі дні в строки, встановлені у колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів .
Факт отримання заробітної плати, згідно діючих підзаконних актів, можливо підтвердити відомістю, ордером чи іншим документом з особистим підписом працівника .
Відповідачем не надано зазначених доказів, які б підтвердили оплату праці ОСОБА_1 за час перебування в трудових відносинах. Докази, на які посилається відповідач, як такі, що підтверджують виплату заробітної плати не є такими, так як вони підтверджують не виплату заробітної плати, а лише на наявність трудових відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
В той же час суд вірно не погодився з вимогами позивача про стягнення заробітної плати з відповідача із розрахунку 1 500 грн. в місяць, оскільки дана сума ОСОБА_1 не доведена та обгрунтовано зазначено про необхідність стягнення заробітної плати у мінімальному розмірі, що встановлено державою .
Згідно з ЗУ " Про державний бюджет " ст. 59 встановлено : з 1 січня 2008 року розмір мінімальної заробітної плати - 515 грн. на місяць, з 1 квітня - 525 грн., а з 1 жовтня - 545 грн. .
Визначаючи розмір стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсацію, судом вірно враховано зазначене та обгрунтовано застосовано норми ЗУ " Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв"язку з порушенням строків їх виплати та постанови КМ України № 159 від 21 лютого 2001 року, якою затверджено " Порядок проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв"язку з порушенням термінів їх виплати ". Розмір моральної шкоди також підтверджуються наявними у справі доказами .
Твердження викладені у скарзі висновку суду першої інстанції не спростовують .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, рішення суду першої інстанції без зміни .
Керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, -
Ухвалила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - відхилити .
Рішення Староміського районного суду м. Вінниця 21 квітня 2010 року - залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення .
Протягом двадцяти днів з дня проголошення на ухвалу може бути подана касаційна скарга до суду касаційної інстанції .
Судді :
З оригіналом згідно :