Судове рішення #11434566

                                                                                                    Справа № 2-190/2010 р.

                                                        РІШЕННЯ

                                          І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

      2 лютого 2010 року                 Бориславський міський суд Львівської області

      в  складі:  головуючого  -  судді     Слиша А.Т.

                        при секретарі                  Шетерляк М.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Бориславі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бориславської міської ради Львівської області, третьої особи – Бориславської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -    

 

в с т а н о в и в :    

    17 липня 2009 року позивачка звернулась в суд із позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини , мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її бабця ОСОБА_3, відповідно відкрилась спадщина. До складу спадщини входить квартира АДРЕСА_1 яка належала покійній на підставі свідоцтва про право власності на квартиру (будинок), виданого виконкомом Бориславської міської Ради народних депутатів згідно з розпорядженням від 25 липня 1996 року №3962, зареєстрованого КП Львівської обласної ради «Дрогобицьке МБТІ та ЕО» та записано у реєстрову книгу №3982. Покійна 1 серпня 2000 року склала заповіт, посвідчений державним нотаріусом Бориславської нотаріальної контори, реєстр №73, згідно якого на випадок смерті останньої все її майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що належатиме їй на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповіла своїй внучці, позивачу у справі – ОСОБА_1. Позивач не мала можливості вчасно звернутись в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, оскільки проживає в м.Харкові, крім цього в неї ІНФОРМАЦІЯ_2 народилась донька – ОСОБА_4. ІНФОРМАЦІЯ_3 року у позивачки народився син ОСОБА_4. Роди у двох випадках пройшли з ускладненнями. Весь цей час займалась вихованням дітей, не мала можливості залишити дітей і займатись оформленням спадщини. При зверненні в нотконтору їй було відмовлено в оформленні спадщини в зв’язку з пропущенням шестимісячного строку. З огляду на наведене просить суд визначити їй додатковий строк тривалістю у два місяці для подання заяви про прийняття спадщини.

    В судовому засіданні 2 лютого 2010 року позивачка не з’явилась, проте у позовній заяві просила справу розглядати без її участі, оскільки не має можливості через віддаленість її місця проживання від м. Борислава та наявністю двох маленьких дітей особисто взяти участь у розгляді справи.

    Представник відповідача  Бориславської міської ради – Мельничок В.М. позовні вимоги визнає.

    Представник третьої особи – Бориславської державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, 11 вересня 2009 року до суду поступив лист з проханням розглянути справу у відсутності представника нотконтори.

    Заслухавши пояснення позивачки, з’ясувавши дійсні обставини справи, права та взаємовідносини сторін, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

     Відповідно ст.1223 право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

   В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 відповідно заповіту, посвідченого державним нотаріусом Бориславської нотаріальної контори, реєстр №73, є особою яка має право на спадкування майна, яке виникло в момент відкриття спадщини, після смерті заповідача ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 Позивачка в зв’язку з зайнятістю не звернулась в нотаріальну контору у визначений законом шестимісячний строк з заявою про прийняття спадщини..

     Дані обставини стверджуються  долученими до справи письмовими доказами.  

      Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

     З огляду на те, що строк для прийняття спадщини пропущений позивачкою з поважних причин, суд вважає за можливе визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.                      

     Керуючись  ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 1223, 1235, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, суд, -

       в и р і ш и в:  

        позов задовольнити.

   Визначити для ОСОБА_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_2, додатковий строк, достатній для подання заяви до Бориславської державної нотаріальної контори про прийняття нею спадщини за заповітом після смерті бабці ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, тривалістю два місяці .

     Даний строк слід рахувати після вступу рішення у законну силу.  

     Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Бориславський міський суд Львівської області шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Головуючий                  Слиш А.Т.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація