Судове рішення #11434774

Справа № 2-1138/2010 р.

   

                                                                        ЗАОЧНЕ    

 РІШЕННЯ

      ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ     Копія

           22 вересня 2010 року       Світловодський міськрайсуд Кіровоградської області в складі   головуючого  судді:                            Баранець А.М.

при  секретарі:                                    Завяловій Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в суду м.Світловодська цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства  «УкрСиббанк» від імені якого діє представник на підставі довіреності – начальник  Кіровоградського управління Центрального регіонального департаменту АКІБ «УкрСиббанк» Желіба Ігор Володимирович до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення сум заборгованості по кредитному договору, суд  -

                                                                      В С Т А Н О В И В:

    Представник позивача звернувся до суду із позовом про стягнення заборгованості по кредитному договору.

Представник позивача в судове засідання не з»явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, але до суду надав письмову заяву, в якій просить суд розглядати за його відсутністю та позовні вимоги підтримує. Письмову заяву долучено до матеріалів цивільної справи, як доказ.

В судове засідання відповідачі не з’явилися, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, поважні причини неявки суду не повідомили, про що свідчить поштове повідомлення про вручення судової повістки про виклик до суду, яке долучено до матеріалів справи, як доказ.

Згідно ст.169 ЦПК України суд розглядає справу на підставі наданих суду доказів з постановленням заочного рішення.

Судом встановлено, що відповідно до умов про надання споживчого кредиту за № 11164173000 від 15.06.2007 року (далі – кредитний договір), укладеного між АКІБ «УкрСиббанк» (надалі банк» і (надалі позичальник), банк зобов»язався надати позичальнику кредит в сумі 70 000 доларів США 00 цнт., а позичальник зобов»язався прийняти, належним чином використати і повернути банку кредит та сплатити проценти, комісії в порядку і на умовах, визначених договором.(а.с.10)

Банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов»язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, установлених договором, а позичальник зобов»язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до статті 6 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 ЦК України).

Відповідно із п.1.2.2 кредитного договору позичальник зобов»язаний повернути кредит у повному обсязі в терміни, встановлені графіком погашення кредиту (додаток 1 до договору), але в будь якому випадку не пізніше 05.08.2015 року, якщо тільки не застосовується інший термін повернення кредиту, встановлений відповідно до умов цього договору.(а.с.10-13)

Згідно із п.4.1. кредитного договору за порушення термінів повернення кредиту та/або процентів за кредит боржник сплачує банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми простроченого платежу (суми кредиту та/або процентів), розрахованої за кожний день прострочення платежу, включаючи день сплати заборгованості.(а.с.11)

Загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність (пункт 6 частини першої статті 3 ЦК України).

Вимога справедливості, добросовісності та розумності цивільного законодавства практично виражається у встановленні його нормами рівних умов для участі всіх осіб у цивільних відносинах; закріпленні можливості адекватного захисту порушеного цивільного права або інтересу; поєднання створення норм, спрямованих на забезпечення реалізації цивільного права, з шануванням прав та інтересів інших осіб, моралі суспільства тощо. При цьому справедливість можна трактувати як визначення нормою права обсягу, межі здійснення і захисту цивільних прав та інтересів особи адекватно її ставленню до вимог правових норм. Добросовісність означає прагнення сумлінно захистити цивільні права та забезпечити виконання цивільних обов'язків. Розумність – це зважене вирішення питань регулювання цивільних відносин з урахуванням інтересів усіх учасників, а також інтересів громади (публічного інтересу).

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України, передбачено, що зобов»язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов»язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Згідно до ч.1 ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов»язання.

Відповідно до п.3 ст. 549 ЦК України, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов»язання за кожен день прострочення виконання.

Відповідно до п.6.1.2. договору у випадку невиконання або прострочення виконання грошових зобов»язань позичальника, банк має право вимагати дострокового повернення кредиту, нарахованих процентів, у порядку встановленому розділом 6 кредитного договору. Відповідно до розділу 6 кредитного договору банк направляє на адресу позичальнику вимогу про усунення позичальником порушень умов кредитного договору з повідомленням про вручення. У разі усунення таких порушень термін повернення кредиту вважається таким, що настав на 41 календарний день з дати відправлення позичальнику вимоги.(а.с.12)

В зв»язку з тим, що позичальник, не виконує належним чином свої обов»язки щодо, своєчасного та повного погашення кредиту та плати за кредит, банк направив позичальнику лист з вимогою дострокового повернення кредиту у разі непогашення прострочених сум заборгованості за № 139/3-22-015-977 від 19.10.2009 року.(а.с.22)

Станом на 22.02.2010 року загальна заборгованість відповідачів перед Банком за Кредитним договором складає 501 366 грн.82 коп.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.  553, 554, 610, 611, ч.1 ст.612, 625, 1048, 1050 ЦК України, ст.ст. 3, 118 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 та з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк», р/р 29090000000113 в АКІБ «УкрСиббанк», код ЄДРПОУ 09807750, МФО 351005, заборгованість за кредитним договором у розмірі 501 366 ( п»ятсот одну тисячу триста шістдесят шість) грн. 82 коп. солідарно.

Стягнути з ОСОБА_2 та з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк», р/р 29090000000113 судові витрати: за технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. 00 коп. та судовий збір в сумі 1700 грн. 00 коп.

             Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

             Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: підпис

Згідно з оригіналом

Суддя Світловодського

міськрайонного суду                                                                                              А.М.Баранець

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація