Справа № 2-7964/10
У Х В А Л А
19 жовтня 2010 року суддя Печерського районного суду м. Києва Козлов Р.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністра юстиції України ОСОБА_2 про визнання незаконним положення нормативного акту та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду із зазначеним позовом та просить суд в порядку цивільного судочинства визнати незаконним п.224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, поновити порядок відкриття спадщини, який існував до 2004 року, визнати недійсним документ, виданий Першою нотаріальною конторою м. Миколаєва та визнати розмір заподіяної моральної шкоди.
Згідно зі ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, а відповідно до правила ч.1 ст. 15 цього ж Кодексу суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Між тим, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачкою фактично ставиться питання про визнання протиправними дій та бездіяльності Міністра юстиції як суб’єкта владних повноважень.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності належить до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до правила п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністра юстиції України ОСОБА_2 про визнання незаконним положення нормативного акту та зобов’язання вчинити дії - відмовити.
Апеляційне оскарження ухвали здійснюється шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя