справа № 22-10437 головуючий у 1-й інстанції: Сушко Л.П.
категорія: доповідач: Остапчук Д.О.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду м. Києва в складі:
головуючого: Остапчука Д.О.
суддів: Барановської Л.В., Побірченко Т.І.
при секретарі Ражевій В.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва про зобов’язання провести нарахування та стягнення недоплаченої соціальної допомоги дитині війни,
за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва
на постанову Оболонського районного суду м. Києва від 8 травня 2009 року, -
в с т а н о в и л а :
Підвідомчість розгляду вказаної справи в апеляційному порядку апеляційному суду м. Києва встановлена Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI (далі – Закон № 1691).
Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 (справа № 1-40/2010) визнано такими, що не відповідають Конституції України(є неконституційними), положення цього Закону, а саме
– пункту 2 розділу І: „Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35–37, ст. 446) виключити";
– пункту 2 розділу ІІ: „Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства“.
Визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI.
Оскільки положення Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, вони втрачають чинність з дня ухвалення рішення Конституційним Судом України.
Виходячи з наведеного, після ухвалення зазначеного рішення апеляційний суд м. Києва не наділений повноваженнями щодо розгляду в апеляційному порядку вказаної справи.
За таких обставин апеляційне провадження у справі підлягає закриттю, а апеляційна скарга разом із справою передачі на розгляд до компетентного суду.
Керуючись ст. ст. 15, 304, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційне провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва про зобов’язання провести нарахування та стягнення недоплаченої соціальної допомоги як дитині війни закрити.
Апеляційну скаргу разом із справою направити до Київського апеляційного адміністративного суду для вирішення питання щодо її подальшого розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги до цього суду.
головуючий:
судді: