Копія
Справа № 2-2176-2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області, в складі:
головуючого – судді Коваля А.Б.
при секретарі Безвенюк Н.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Умані цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до сільської ради с. Дмитрушки Уманського району Черкаської області, ОСОБА_2 про продовження строку для прийняття спадщини, –
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про те, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_3 року і в його свідоцтві про народження матір’ю записана ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. За життя 13 січня 2007 року мати склала заповіт, заповівши все майно йому.
Після смерті матері на її ім’я було видано державний акт про право власності на земельну ділянку, а також свідоцтво про право власності майновий пай.
Згідно вимог ст. 1270 ЦК України він повинен був протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини звернутись до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті матері. Цього не зробив, оскільки вважав, що маючи заповіт і всі документи на спадкове майно, уже прийняв спадщину.
Вважає, що строк звернення пропустив з поважної причини.
Просить суд продовжити йому ОСОБА_1 строк прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному об’ємі, пояснив, що мати за життя склала заповіт і все належне їй майно заповіла йому. Коли відкрилась спадщина, після смерті матері, він спадкове майно прийняв, використовує його за призначенням, але до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини не звернувся, оскільки вважав, що заповіту і документів на майно достатньо для визнання за ним права власності на спадок. Дізнавшись, що для належного оформлення спадщини необхідно звернутись до нотаріальної контори, одразу це зробив, але виявилось, що строки звернення ним пропущені. Тому звернувся до суду з цим позовом, просить суд позов задоволити.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав, підтвердив, що дійсно позивач після смерті матері по заповіту прийняв спадок, користується ним за призначенням, тому не заперечує проти задоволення позову.
Представник відповідача сільської ради с. Дмитрушки Уманського району Черкаської області в судове засідання не з’явився, на адресу суду надійшла письмова заява, в якій просять справу розглядати без участі їх представника, позовні вимоги визнають, не заперечують проти задоволення позову.
Згідно заповіту складеного 13 січня 2007 року, посвідченого секретарем Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 все належне їй майно заповіла ОСОБА_1.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого Дмитрушківською сільською радою Уманського району Черкаської області, актовий запис № 19, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Суд, вислухавши позивача, відповідача та дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом достовірно встановлено, що строк для подачі заяви для прийняття спадщини позивачем пропущено з поважної причини, тому суд вважає за можливе визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в межах 1 місяця з дня вступу рішення в законну силу для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особами, які брали участь у справі, але не були присутніми в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя – підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Уманського
міськрайонного суду А.Б.Коваль
Рішення виготовлено головуючим власноручно