Справа № 2-1923-2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 вересня 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області, в складі:
головуючого – судді Коваля А.Б.
при секретарі Безвенюк Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані цивільну справу за позовом Уманського комунального підприємства “Уманьтеплокомуненерго” до ОСОБА_1 про відшкодування заборгованості за спожиту теплову енергію, –
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Уманського міськрайонного суду з позовом в якому вказав, що відповідач згідно особового рахунку № НОМЕР_1 є споживачами теплової енергії за адресою: АДРЕСА_1, якій позивач надав її у повному обсязі.
Відповідно до вимог ст.ст. 67, 68 Житлового кодексу України, п. 18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, споживачі зобов’язані щомісячно, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим, проводити оплату послуг за спожиту теплову енергію.
Станом на 22 липня 2010 року заборгованість відповідача за надані їй послуги складає 2319 гривень 62 копійки, яка до даного часу нею не відшкодована.
Просить стягнути з ОСОБА_2 на користь Уманського комунального підприємства „Уманьтеплокомуненерго” 2319 гривень 62 копійки заборгованості за спожиту теплову енергію та 30 гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, а всього 2349 гривень 62 копійки та державне мито на користь міського бюджету.
Представник позивача Журавель І.О. в судовому засіданні звернулась до суду із змінами до позовних вимог, зменшивши суму позовних вимог до 1553 гривень 32 копійок, так як відповідач в період перебування позову в суді сплатила частину боргу в розмірі 766 гривень 30 копійок. Пояснила, що відповідач є споживачем теплової енергії та у відповідності до вимог Житлового кодексу України та Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення зобов’язана щомісячно, не пізніше 20 числа поточного місяця проводити оплату за спожиту теплову енергію. Двоставкові тарифи з теплопостачання прийняті та затверджені рішенням Уманської міської ради від 27 лютого 2008 року № (2.1-29/5) „Про затвердження тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води”, рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради від 09 липня 2009 року № 314 „Про затвердження тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води”, які були розроблені відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 року № 955 „Про затвердження Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води” зі змінами та доповненнями, та наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 08 вересня 2000 року № 191 „Про затвердження Правил розрахунків двоставкового тарифу на теплову енергію та гарячу воду”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 листопада 2000 року за № 776/4997. Двоставковий тариф – це тариф на послуги з теплопостачання, який складається з річної вартості обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження (умовно-постійна частина витрат) та вартості одиниці спожитої теплової енергії (умовно-змінна частина витрат). Зазначила, що правильність застосування двоставкових тарифів підтверджена висновками Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області щодо розрахунку обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг від 28 січня 2008 року № 56 та від 25 березня 2009 року № 47, актом Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області від 18 березня 2010 року № 0469 з питань порядку формування, встановлення та застосування тарифів на житлово-комунальні послуги (теплопостачання та гаряче водопостачання) КП „Уманьтеплокомуненерго”, повідомленням прокуратури міста Умані від 25 березня 2010 року № 07/1-490 вих-10 про перевірку законності тарифів централізоване опалення УКП „Уманьтеплокомуненерго”. Тому вважає позов обґрунтованим та просить задоволити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні суму заборгованості визнала, але вважає, що така вартість послуг за теплопостачання є занадто високою та не погоджується з встановленим двоставковим тарифом.
Згідно розрахунку комунального підприємства „Уманьтеплокомуненерго” про нарахування і оплату за спожиту теплову енергію заборгованість відповідача ОСОБА_2, особовий рахунок № НОМЕР_1, становить 1553 гривні 32 копійки.
Згідно довідки № 27 від 06 липня 2010 року комунального підприємства „Уманське РЕУ № 3” ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, прописана та проживає в АДРЕСА_2 Квартира приватизована.
Суд, вислухавши представника позивача, відповідача та дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню. Судом достовірно встановлено, що у відповідача перед Уманським КП „Уманьтеплокомуненерго” станом на липень 2010 року включно існує заборгованість в розмірі 1553 гривні 32 копійки. Кошти за спожиту теплову енергію відповідач сплачувала не систематично, а відповідно до вимог ст.ст. 67, 68 Житлового кодексу України, п. 18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, споживачі зобов’язані щомісячно, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим, проводити оплату послуг за спожиту теплову енергію, тому сума боргу вказана позивачем підлягає стягненню з відповідача в повному об’ємі.
При зверненні до суду позивачем сплачено кошти за інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 гривень, які також підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Оскільки згідно рішення Уманської міської ради п’ятого скликання від 25 червня 2010 року № 2.3-58/5 КП „Уманьтеплокомуенерго” в 2010 році звільнено від сплати державного мита за подання позовів до суду про стягнення заборгованості з фізичних осіб за спожиті комунальні послуги, судовий збір на користь держави необхідно стягнути з відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 66, 67, 68 Житлового Кодексу України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Уманського комунального підприємства „Уманьтеплокомуненерго” заборгованість за спожиту теплову енергію в сумі 1553 гривні 32 копійки.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Уманського комунального підприємства „Уманьтеплокомуненерго” сплачені кошти за інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особами, які брали участь у справі, але не були присутніми в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя _______________________
Рішення виготовлене головуючим власноручно