Справа № 22ц-186/2007 Головуючий у 1 інстанції Одерій СМ.
Категорія 29 Доповідач Баркова Л.Л.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 березня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Донецької області в складі: головуючого БарковоїЛ.Л. суддів Трушкова М.М., Кучерявої В.Ф. при секретарі: Горбань К.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольської міської Ради про визнання права користування житловим приміщенням
за апеляційною скаргою заінтересованої особи ОСОБА_2 на рішення Іллічівського районного суду міста Маріуполя від 30 листопада 2006 року,
встановила:
Рішенням Іллічівського районного суду міста Маріуполя від 30 листопада 2006 року визнано за ОСОБА_1, 1985 року народження право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 в місті Маріуполі.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2. просить рішення суду скасувати, справу направити на новий розгляд, посилаючись на те, що суд порушив положення матеріального і процесуального закону, розглянув справу у її відсутності та вирішив питання про визнання права користування житловим приміщенням за ОСОБА_1 без її участі, хоча вона за останнім такого права не визнає, звернулася до того ж суду з аналогічним позовом, який ще не розглянуто.
У відповідності з вимогами п.2 ст.305 ЦПК України апеляційний суд розглядає справу у відсутності позивача ОСОБА_1. та відповідача, -представника Маріупольської міської Ради, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи.
Заслухавши суддю доповідача, пояснення заінтересованої особи ОСОБА_2., її представника ОСОБА_3, представника третьої особи: житлово-комунального підприємства в Іллічівськом районі Бобровську Н.Є., які просили задовольнити апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи в межах апеляційного оскарження, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, рішення суду скасуванню з направленням справи на новий розгляд з таких підстав.
Відповідно до п.4 ч.І ст.311 ЦПК України, рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку з направленням справи на новий розгляд, якщо суд вирішив питання про права та обов'язки осіб, які не брали участь у справі.
2
З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4, який був наймачем однокімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_1 в місті Маріуполі, постійно проживав в ній і був прописаним.
Звертаючись до суду з позовом про визнання права користування житловим приміщенням у зазначеній квартирі, ОСОБА_1. зазначав, що померлий батько не заперечував проти його проживання в квартирі та визнавав за ним право користування житловою площею.
Із апеляційної скарги та пояснень ОСОБА_2. вбачається, що в спірну квартиру вона поселилась за згодою померлого ОСОБА_4., довгий час проживала з ним однією сім"єю, сплачувала комунальні платежі, на підставі ст.64 ЖК України має право користування житловою площею. За позивачем такого права не визнає, оскільки той самоуправно заселився в квартиру після смерті батька. Після смерті ОСОБА_4. звернулася до суду з позовом про виселення ОСОБА_1. із зазначеної квартири та визнання за нею права користування житловою площею, який ще не розглянуто.
З урахуванням зазначеного, колегія суддів вважає, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2. виник спір про право користування спірним житловим приміщенням, який повинен розглядатися в одному провадженні.
Проте суд першої інстанції в порушення вимог закону не притягнув до участі у розгляді справи за позовом ОСОБА_1. - ОСОБА_2., не вирішив
питання про об"єднання в одне провадження однорідних позовних вимог
ОСОБА_1. та ОСОБА_2., які заявлено до одного й того самого
відповідача щодо одного і того ж предмету спору.
З урахуванням викладеного і приймаючи до уваги, що суд першої інстанції вирішив питання про права та обов"язки ОСОБА_2., яка не приймала участь у справі, судове рішення підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 311 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2. задовольнити.
Рішення Іллічівського районного суду міста Маріуполя від 30 листопада 2006 року скасувати, справу направити до того ж суду на новий розгляд.
Ухвала суду набирає законної сили з дня проголошення, може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.