Судове рішення #11455222

                                                                                                                                        Дело №2-6899

                                                                                                                                        2010 рік

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н М  У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2010 року Ворошиловський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого: судді Князькова В.В.

при секретарі: Щукіній О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення із житлового приміщення, суд –

ВСТАНОВИВ:

   26.08.2010 року ОСОБА_1 звернулася до Ворошиловського районного суду м.Донецька з позовною заявою до ОСОБА_2 про виселення із житлового приміщення, посилаючись на наступне: відповідно до свідоцтва про право власності на спадщину від 30 жовтня 2009 року їй, ОСОБА_1, належить 1/6 частини квартири АДРЕСА_1. Інша частина квартири належить її матері – ОСОБА_3.

Зазначає, що в теперішній час не має можливості користуватися зазначеною частиною свого майна, оскільки в квартирі незаконно мешкає відповідачка – ОСОБА_2, з якою в неї склалися особисті неприязні відносини.

Зазначає, що ОСОБА_2, маючи власне житло у м.Харкові, де в теперішній час мешкає її донька, перешкоджає їй користуватися своєю частиною квартири. Також зазначає, що саме в цій квартирі і зареєстрована відповідачка, а в квартирі АДРЕСА_1 вона ніколи не була зареєстрована.

В добровільному порядку звільнити житлове приміщення відповідачка відмовляється.

Вважає, що ОСОБА_2 має бути виселена з квартири АДРЕСА_1, без надання їй іншого житлового приміщення, оскільки вона самоправно зайняла це житлове приміщення, а між ними склалися такі стосунки, які роблять неможливим мешкання в одній квартирі.

Просила виселити ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1.

Позивачка в судове засідання не з’явилася, надавши заяву про розгляд справи в її відсутність, вказавши що не заперечує проти винесення заочного рішення.

Відповідачка в судове засідання не з’явилася, належним чином повідомлена про час та місце слухання справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов  підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідно до свідоцтва про право власності на спадщину від 30 жовтня 2009 року ОСОБА_1 належить 1/6 частини квартири АДРЕСА_1 (а.с.5)

Відповідно до ч.3 ст.116 Житлового кодексу України осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення.

Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Згідно ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Враховуючи, що відповідач, мешкаючи в спірній квартирі, перешкоджає позивачу в здійсненні його прав власника щодо користування та розпорядження квартирою АДРЕСА_1, його порушене право підлягає захисту шляхом виселення відповідача із вказаної квартири, без надання іншого житлового приміщення.

В силу ст.88 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача судовий збір на користь позивача в сумі 8,50 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн.

Щодо стягнення з відповідача витрат на правову допомогу, суд вважає необхідним відмовити у цій частині позову, оскільки позивачем не надано доказів.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню частково.

На підставі ст.ст. 316,319 ЦК України, 116 ЖК України та,  керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення із житлового приміщення  – задовольнити частково.

Виселити ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1, без надання іншого жилого приміщення.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму судового збору у сумі 8,50 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн., сплачених нею при подачі позовної заяви.

В іншій частині позову – відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте Ворошиловським районним судом м.Донецька за заявою відповідача про перегляд такого рішення, яка  може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено наступним чином: а пеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через даний суд протягом 10 днів після проголошення рішення.

Рішення надруковано у нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Суддя Ворошиловського районного суду

 м. Донецька                                                           Князьков В.В.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація