Судове рішення #11457847

                           

                                                                                                                                              Справа № 2- 2070

                                                                                                                                              2010 р.                                                                                                                                                                                                          

                                                              Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я                          

                                      І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 22.  10.  2010 р.                                                                                      Біляївського районного  суду

                                                                                                                Одеської області.            

в складі: головуючого судді     Груца Є.Є.

при секретарі:   Ткаченко В.М.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Біляївка справу за позовом; ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про усунення перешкод у користуванні власністю  суд,

                                                                  В С Т А Н О В И В

    Позивач звернувся до суду з цією заявою і  просить суд зобов’язати ОСОБА_2 демонтувати зливну яму, звільнити межу між земельними ділянками АДРЕСА_1 для встановлення паркану.

       Зобовязати ОСОБА_2 провести обрізку дерев, гілля яких виходять на територію земельної АДРЕСА_1

     Відповідач позов не визнає.    

        Заслухавши пояснення  сторін,  вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.

         Як встановлено судом ОСОБА_1 є власником АДРЕСА_1, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно.

Земельна ділянка на якій розташований житловий будинок знаходиться у приватній власності, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку.

На протязі тривалого часу, а саме з 1997 року по теперішній час його сусід ОСОБА_2 порушував правила добросусідства, а саме не дає позивачу можливості у встановленні паркану, на межі зробив звалище дров та іншого сміття.

Відповідач без згоди влаштував на межі зливну яму, яка не відповідає жодним нормам, та порушує його права як власника, спричинюючи ряд незручностей та призводить до вимивання ґрунту, постійної вогкості та неприємного запаху.

Дрова та інше сміття яке накидав відповідач на межі між земельними ділянками унеможливлює встановити паркан.

Позивач неодноразово звертався до відповідача з проханням обрізати гілля дерев, які виходять на його частину земельної ділянки чим роблять затінення, останній не реагує на його прохання.

З приводу неправомірної поведінки ОСОБА_2 позивач неодноразово звертався до голови Великодальницької сільської ради, що підтверджується його письмовими заявами.

27 квітня 2010 року земельною комісією Великодальницької сільської ради розглянута його заява з приводу неправомірних дій відповідача ОСОБА_2 За результатами розгляду заяви земельною комісією складено протокол № 5 згідно якого громадянина ОСОБА_2 зобов’язали  не перешкоджати у встановленні паркану, термін виконання встановлено до 18.05.2010року.

За час розгляду справи у суді, відповідач виконав зобов’язання сільської ради. а саме переніс дрова, та інше сміття на відстань не менше одного метра від межі, викопав нову зливну яму на відстані 5 метрів від межі, стара яма не експлуатується, обпиляв гілля дерев які находяться на території ОСОБА_1, що підтверджується витягом з протоколу земельної комісії Великодальницької сільської Ради.

Таким чином відповідач усунув всі перешкоди в користуванні земельною ділянкою позивачеві і у суда не має підстав для задоволення позову.

Суд не може прийняти до уваги  пояснення представника позивача, що фактична межа не відповідає технічній документації, так як встановлення межі не є предметом розгляду в даній справі, що вбачається з заявленого позову.        

        Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 213-215,   ЦПК України, ст.ст. 103, 152 ЗК України суд,

                                                                 В И Р І Ш И В:

       В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про усунення перешкод у користуванні власністю, відмовити в повному обсязі.  

      На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Одеської області через

      Біляївський районний суд, протягом 10-ти днів з дня його проголошення.  

   

   СУДДЯ:                                                                                                                     Груца Є.Є.                                                      

                                                                     

   

                             

                                                 

.

                                               

                         

  • Номер: 6/591/216/22
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2070/10
  • Суд: Зарічний районний суд м. Сум
  • Суддя: Груца Євген Євгенійович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.12.2022
  • Дата етапу: 14.12.2022
  • Номер: 6/591/216/22
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2070/10
  • Суд: Зарічний районний суд м. Сум
  • Суддя: Груца Євген Євгенійович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.12.2022
  • Дата етапу: 31.01.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація