Судове рішення #1146439
Справа №2-708/07 РІШЕННЯ

Справа №2-708/07 РІШЕННЯ

іменем України

10 квітня 2007  року Ленінський районний суд м. Полтави в складі

головуючого судді    КрючкоН.І.,

при секретарі                Заліпі Н.Ю.,

з участю прокурора    Акулової С.М.

розглянувши у відкритому судовому засідання в м. Полтаві цивільну справу за позовом

Прокурора Ленінського району м. Полтави в інтересах малолітньої ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні

позивача: служба у справах неповнолітніх Ленінського райвиконкому м. Полтави, ОСОБА_2  до    ОСОБА_3 про позбавлення

батьківських прав,-

ВСТАНОВИВ:

У березні 2007 року прокурор Ленінського району м. Полтави в порядку п.6 ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" звернувся з позовом до ОСОБА_3 в інтересах малолітньої ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав.

У судовому засіданні помічник прокурора Ленінського району м. Полтави позов підтримала.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав.

Представник третьої особи служби у справах неповнолітніх Ленінського райвиконкому м. Полтави та ОСОБА_2 проти задоволення позовних вимог не заперечували.

Суд, вислухавши пояснення помічника прокурора Ленінського району м. Полтави, відповідача, третіх осіб, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає до задоволення за наступних обставин.

Судом встановлено, що 4 серпня 1990 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 укладено шлюб, від якого відповідно до свідоцтва про народження вони мають доньку ОСОБА_1. Подружнє життя між чоловіком та дружиною не склалося, оскільки ОСОБА_3 зловживає спиртними напоями, не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, її вихованням та життям не цікавиться.

Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 розірвано 25 вересня 2002 року у відділі РАЦС Ленінського райуправління юстиції м. Полтави.

Згідно характеристики та акту обстежень матеріально-побутових умов, складених заступником директора та класним керівником СШ №3 м. Полтави, ОСОБА_1 учениця НОМЕР_1 класу проживає разом зі своєю матір"ю ОСОБА_2 у двохкімнатній квартирі обладнаній усіма зручностями, має свою окрему кімнату, багато іграшок, у квартирі чисто. Анастасія успішно навчається, відвідує гурток бальних танців, її вихованням займається матір, батько ОСОБА_3 вихованням та навчанням дитини не цікавиться.

Як вбачається з довідки, виданої ЖБК "Ротор" від 30 січня 2007 року №9 ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 разом з малолітньою донькою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

 

Згідно довідки ДВС у Ленінському районі м. Полтави від 15.12.2006 року згідно виконавчого листа №2-1091/06 від 14.01.2006 року, виданого Ленінським районним судом м. Полтави про стягнення аліментів з ОСОБА_3 в розмірі 500 грн. щомісячно від всіх видів заробітку на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження за період з 18.08.2006 року по 30.11.2006 року, матеріали, що підтверджують сплату аліментів у виконавчому провадженні відсутні.

Як пояснила у судовому засіданні ОСОБА_2, відповідач ОСОБА_3 аліменти на утримання дитини не сплачує, має іншу сім"ю, зловживає спиртними напоями, життям дівчинки не цікавиться, не надає не тільки матеріальної допомоги, але навіть моральної підтримки, якої дочка потребує, Анастасія займається бальними танцями, займає призові місця в змаганнях з танців, але виїхати за межі України на танцювальні конкурси не може, оскільки батько чинить перепони, а без його дозволу виїхати неможливо. Крім цього ОСОБА_3 вимагає у неї гроші за надання дозволу на виїзд дитини за межі України, на цьому підґрунті постійно влаштовує скандали в стані сп"яніння.

Зазначені обставини дають суду підстави вважати, що відповідач ОСОБА_3 злісно ухиляється від виконання батьківських обов'язків відносно своєї малолітньої доньки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, не турбується про її фізичний, духовний та моральний розвиток, порушуючи ст. 150 Сімейного кодексу України щодо захисту прав та інтересів неповнолітніх ,їх виховання, турботи про фізичний, духовний та моральний розвиток, а тому повинен бути позбавлений батьківських прав.

Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Статтею 166 Сімейного кодексу України передбачено, що особа, яка позбавлена батьківських прав:

1)  втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання;

2)  перестає бути законним представником дитини;

3)  втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім"ям з дітьми;

4)  не можу бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;

5)   не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов"язаних із

батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності ( право на утримання

від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право

на спадкування);

6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.

Частиною 3 статті 167 Сімейного кодексу України передбачено, що дитина за бажанням другого з батьків може бути передана йому.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 62, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 150, 164, 166, 167, 180, 181 Сімейного кодексу України /в редакції 2003 року/, суд -

ВИРІШИВ:

Позов прокурора Ленінського району м. Полтави в інтересах малолітньої ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: служба у справах неповнолітніх Ленінського райвиконкому м. Полтави, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав - задовольнити.

 

Позбавити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження батьківських прав відносно малолітньої доньки - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

Малолітню ОСОБА_1 залишити з матір'ю ОСОБА_2, 29 листопада ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1

Заяву про апеляційне оскарження рішення можу бути подано до апеляційного суду Полтавської області через Ленінський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація