ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 жовтня 2010 року < Час проголошення > № 2а-13336/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аблова Є.В.;
при секретарі Мальчик І.Ю.,
за участю сторін:
представника позивача –Шмериги Н.Г.,
представника відповідача –Алексєєнка І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Гемма»до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві про зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві про зобов’язання вчинити певні дії.
В позовній заяві позивач просить суд зобов’язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві видати ТОВ «Гемма»сертифікат відповідності збудованого об’єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил на майновий комплекс загальною площею 11593,9 кв.м., що знаходиться в м. Києві по вул. Промисловій, 14.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, обґрунтовуючи тим, що відповідач неправомірно відмовив ТОВ «Гемма», оскільки на замовлення позивача був підготовлений експертний висновок спеціаліста з будівельно-технічних досліджень Незалежного інституту судових експертиз, відповідно до якого будівлі та споруди майнового комплексу, що знаходиться в м. Києві по вул. Промисловій, 14 відповідають вимогам ДБН та вимогам пожежної безпеки в галузі будівництва, враховуючи 100% будівельну готовність будівель та споруд майнового комплексу та їх добрий технічний стан, що не загрожує безпечній експлуатації приміщень, придатні до експлуатації.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав повністю та зазначив, що Інспекцією відмовлено ТОВ «Гемма»у видачі сертифіката відповідності на споруди по вул. Промисловій, 14 на законних підставах, оскільки позивачем не було подано відповідних документів.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представника позивача, представника відповідача, суд дійшов наступних висновків:
Відповідно до договору купівлі-продажу майнового комплексу від 10.02.05 р. укладеного між ВАТ «Протекс»та ТОВ «Гемма»останньому передано у власність майновий комплекс загальною площею 5 606,7 кв.м., який розташований за адресою: м. Київ, вул. Промислова, 14.
Згідно рішення Київської міської ради № 899/4337 від 27.05.10 р. внесено зміни в рішення Київської міської ради № 291/952 від 15.03.07 р. та передано в оренду на 10 років ТОВ «Гемма»земельну ділянку для експлуатації та обслуговування адміністративних та виробничо-складських будівель на вул. Промисловій, 14 у м. Києві.
Представник позивача зазначив, що ТОВ «Гемма»звернулось до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві із вимогою про видачу сертифіката відповідності збудованого об’єкту проектній документації, державним будівельним нормам і правилам.
12.08.10 р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві відмовлено у видачі сертифіката відповідності ТОВ «Гемма», в зв’язку з тим, що позивачем не подано проектної документації, затвердженої в установленому законодавством порядку та акта готовності об’єкта до експлуатації, підписаного генпроектувальною та генпідрядною організаціями, субпідрядними організаціями, що здійснювали будівництво, замовником.
Відповідно до п. 3 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 923 від 08.10.08 р. для одержання сертифіката відповідності замовник або уповноважена ним особа подає письмову заяву, яка видала дозвіл на виконання будівельних робіт, або інспекції за місцем розташування закінченого будівництвом об'єкта, якщо проводилися будівельні роботи, на виконання яких не вимагається дозвіл, або будівельні роботи проводилися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.
До заяви додаються: проектна документація, затверджена в установленому законодавством порядку; акт готовності об'єкта до експлуатації, підписаний генпроектувальною та генпідрядною організаціями, субпідрядними організаціями, що здійснювали будівництво, замовником, страховою компанією (у разі, коли об'єкт застрахований).
Представник позивача зазначив, що вищевказані документи не надав, оскільки на замовлення ТОВ «Гемма»був підготовлений експертний висновок спеціаліста з будівельно-технічних досліджень Незалежного інституту судових експертиз, відповідно до якого будівлі та споруди майнового комплексу, що знаходиться в м. Києві по вул. Промисловій, 14 відповідають вимогам ДБН та вимогам пожежної безпеки в галузі будівництва, враховуючи 100% будівельну готовність будівель та споруд майнового комплексу та їх добрий технічний стан, що не загрожує безпечній експлуатації приміщень, придатні до експлуатації.
Згідно п. 3 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів однією з підстав для відмови у видачі сертифіката відповідності є неподання документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку.
В судовому засіданні представник позивача заявив, що відмову у видачі сертифіката відповідності ТОВ «Гемма»№49 від 12.08.10 р. не оскаржував.
Крім того, Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві було рекомендовано ТОВ «Гемма»додати до заяви вказані документи та повторно звернутись до Інспекції із заявою сертифіката відповідності, однак повторно позивач не звертався до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві.
Враховуючи те, що Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві при відмові у видачі сертифіката відповідності діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, суд приходить до висновку щодо необґрунтованості позовних вимог ТОВ «Гемма»та відсутності підстав для їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд ,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позовних вимог товариству з обмеженою відповідальністю «Гемма»відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складений та підписаний суддею 15.10.10 р.
Суддя Є.В. Аблов