АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого : Колоса С.С.
Суддів : Іващука В. А., Міхасішина І. В.
При секретарі : Топольській В. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства ( надалі ЗАТ ) " Бершадьмолоко " с. Флоріно про визнання правочину дійсним та про визнання права приватної власності за апеляційною скаргою ОСОБА_2 та її представника ОСОБА_3 на ухвалу Бершадського районного суду Вінницької області від 8 грудня 2006 року, -
В с т а н о в и л а :
Ухвалою Бершадського районного суду від 8 грудня 2006 року визнано мирову угоду укладену між ОСОБА_1 та ЗАТ " Бершадьмолоко " по зазначеному позову .
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 та її представник ОСОБА_3 просить ухвалу суду першої інстанції скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд, посилаючись на порушення норм процесуального законодавства .
ОСОБА_2 та її представник повторно не з"явились в судове засідання хоча про час та місце розгляду повідомлені належним чином, про причини неявки суду не сповістили .
Дослідивши матеріали в межах поданої апеляційної скарги, заслухавши представника ОСОБА_1 – ОСОБА_4, яка просить скаргу відхилити, а ухвалу суду залишити без змін, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 175 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов"язків сторін та предмета спору. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну заяву. Якщо мирову угоду або повідомлення про неї викладено в адресованої суду письмовій заяві сторін, ця заява приєднується до справи. У разі укладення сторонами мирової угоди та визнання її судом, постановляється ухвала про закриття провадження у справі. Якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у визнанні мирової угоди .
З матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ЗАТ " Бершадьмолоко " про визнання правочину дійсним та про визнання права приватної власності. Сторони звернулись до суду з письмовою заявою про визнання мирової угоди ( а. с. 39 ) .
Судом апеляційної інстанції встановлено, що визнання мирової угоди не суперечить закону, не порушує жодні права, свободи чи охоронювані законом інтереси ОСОБА_2 та осіб, що уклали цю угоду, виходячи з наступного .
Зі змісту ст. 118 ЗК України вбачається, що громадянам в власність передається земельна ділянка, яка є незайнятою .
Рішенням Джулинської сільської ради від 9 вересня 2005 року передано ОСОБА_2 безкоштовно у власність земельну ділянку площею 0, 1556 га по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд ( а. с. 97 ). На підставі зазначеного рішення видано державний акт серія ЯА № 700 286 ( а. с. 97 - 98 ) .
В той же час з схематичного плану розміщення будівель, які рахуються на балансі ЗАТ " Бершадьмолоко " та розміщені в с. Джулинка по вул. Дзержинського,7, вбачається ( а. с. 8 – 17 ), що на зазначеній земельній ділянці розташовано будівлі та споруди загальною площею 2 239 кв. м. .
Представником зацікавленої особи не доведено, що дані спірні земельні ділянки є тими ж, а тому визнання мирової угоди не порушує права, свободи чи інтереси ОСОБА_2 .
Зі змісту мирової угоди вбачається, що предметом договору є нерухоме майно, а саме будівлі.
Твердження викладені у скарзі висновку суду першої інстанції не спростовують .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції про визнання мирової угоди без змін .
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 307, 312, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 та її представника ОСОБА_3 – відхилити .
Ухвалу Бершадського районного суду Вінницької області від 8 грудня 2006 року - залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення .
Протягом двадцяти днів з дня проголошення на ухвалу може бути подана касаційна скарга до суду касаційної інстанції .
Судді : З оригіналом згідно :