Судове рішення #11469836

УХВАЛА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

05  жовтня 2010 року                                 м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області  в складі:


Головуючого Колоса С. С.

суддів:  Іващука В.А., Міхасішина І. В.

при секретарі: Топольській В. О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_5 в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8  до  ОСОБА_9, ОСОБА_10, виконавчого комітету Вінницької міської ради, за участю третіх осіб – сектора громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб в Замостянському районі  м. Вінниця, сліжби у справах дітей вінницької міської ради   про  визнання приватизації квартири недійсною, здійснення реєстрації позивачки та її неповнолітніх дітей  в АДРЕСА_2 за  апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Замостяського районного суду м. Вінниці від 15  червня 2010 року та додаткове рішення цього ж суду  від  10 вересня 2010  року, -

у с т а н о в и л а :

Рішенням Замостянського районного суду м. Вінниці від 15  червня 2010 року в зазначеному позові відмовлено  .

Додатковим рішенням від  10 вересня 2010 року вирішено питання про розподілення та відшкодування судових витрат  .

    Суд першої інстанції своє рішення мотивував тим, що позивачкою не наведено обгрунтованих підстав для визнання приватизації недійсною .

     

    У апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким її вимоги задовольнити, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотриманням норм матеріального та порушенням норм процесуального права. З цих же підстав просить скасувати і додаткове рішення .

    Перевіривши законність і обґрунтованість рішення у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши ОСОБА_5, яка просить рішення скасувати з підстав викладених у скарзі, ОСОБА_9 та ОСОБА_10, які просять скаргу відхилити, представника міської ради та представника третьої особи – сектора громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, які просять рішення суду залишити без змін, а скаргу без задоволення, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги .

    Згідно ст. 213  ЦПК України  рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно та всебічно з"ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні .

         Відмовляючи в позові, судом дана належну оцінку зібраним та наданим по справі доказам .

         Судом першої інстанції встановлено та не заперечується сторонами, що 4 серпня 1994 року ОСОБА_9 з сім"єю з двох осіб (  наймач та її син ОСОБА_10 ) отримала ордер на двохкімнатну квартиру  ( а. с. 37 ). ОСОБА_5  в цей час проживала в м. Луганськ  ( а. с. 119 ) .

        Відповідно до ст. 8 ч. 2  ЗУ  " Про приватизацію державного житлового фонду "  передача займаних квартир здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім"ї, які постійно мешкають у цій квартирі, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов"язковим визначенням уповноваженого власника квартири.

        ОСОБА_9  звернулась з заявою до уповноваженого на це органу та  16 січня 2007 року отримала свідоцтво про право власності на житло, а саме на АДРЕСА_2 ( а. с. 15, 126 ). Свідоцтво визначало право спільної часткової власності ОСОБА_9  -  1 / 2  та ОСОБА_10  -  1 / 2 .

         Твердження викладені у скарзі, що ОСОБА_10, відбуваючи покарання в місцях позбавлення волі, не мав право на частку при приватизації є безпідставними, так як з матеріалів вбачається, що на цей момент рахувався у квартирі та з реєстрації знятий не був  ( а. с. 125, 158 ). Крім того з зазначеного вище Закону вбачається, що правом на приватизацію користуються і тимчасово відсутні громадяни, тобто ОСОБА_10  .

         ОСОБА_10  в суді першої інстанції не заперечував свого бажання на приватизацію АДРЕСА_2 та дії матері  ( ОСОБА_9 )  з цього приводу не оспорював .

         З рішення Замостянського районного суду  м. Вінниця  від  13 листопада 2008 року вбачається, що ОСОБА_11 у вересні 2007 року за згодою співвласників тимчасово вселилась в квартиру  ( а. с. 132 – 133 ). З зазначеного вбачається, що на момент приватизації позивачка зі своїми неповнолітніми дітьми в даному житловому не проживала. Рішення не скасоване та набрало законної сили  ( а. с. 134 ) .

         Крім того з матеріалів вбачається, що розпорядженням органу приватизації житла  від  16 червня 2006 року  № 1196  квартира  АДРЕСА_1 була передана у власність ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8  ( а. с. 82 ) .

         Рішенням виконавчого комітету Артемівської районної ради  м. Луганськ  № 104 / 13  від  11 липня 2006 року  за клопотанням органу опіки та піклування було надано дозвіл ОСОБА_5  на продаж від імені її неповнолітніх дітей зазначеної квартири  ( а. с. 129 ). При цьому зобов"язувалась протягом  3 місяців придбати інше житло та надати з цього приводу відповідні докази  ( а. с. 130 )  .

         З зазначеного вбачається, що позивачка брала на себе зобов"язання придбати іншу квартиру чи інше житло для себе та своїх неповнолітніх дітей, а не проживати з матір"ю в одній квартирі  .

         Не знайшли свої підтвердження і вимоги щодо порушення норм чинного законодавства сектором громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб .  

    Доводи апеляційної скарги не  спростовують висновків суду.

         Не підлягає скасуванню і додаткове рішення суду першої інстанції, так як ОСОБА_5  не надано доказів, які б підтвердили її право на звільнення від сплати судового збору та витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового розгляду .

         Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення та додаткове рішення суду слід залишити без змін .

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,  -

   у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5  - відхилити.

Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 15  червня 2010 року та додаткове рішення цього ж суду  від  10 вересня  2010 року  -  залишити без змін .

Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення.

Протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до суду касаційної інстанції  .

       Судді :

           З оригіналом згідно  :

                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація