Судове рішення #114745
Справа № 22ас -772

Справа № 22ас -772                                                         Г оловуючий у 1 інстанції:

Категорія:                                                                          Юхимук Р.С.

Доповідач: Маляренко І.Б.

УХВАЛА Іменем України

" 02 " серпня 2006 року                                              колегія суддів судової палати з цивільних

справ апеляційного суду Луганської області у складі: Головуючого: Маляренко І.Б. Суддів: Яресько А.В., Борисова Є.А. За участю секретаря: Кагадій І.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 22 травня 2006 року за скаргою ОСОБА_1 до ВАТ „Механізатор" на неправомірну відмову адміністрації ВАТ „Механізатор" у перерахунку заробітної плати,

ВСТАНОВИЛА:

Оскаржуваною постановою позов ОСОБА_1 про неправомірну відмову адміністрації ВАТ «Механізатор» у перерахунку зарплати задоволено частково.

Суд визнав неправомірною відмову ВАТ «Механізатор» у перерахунку зарплати ОСОБА_1, зобов'язав ВАТ «Механізатор» провести ОСОБА_1 перерахунок зарплати за період з 11 травня 1986 року по 21 травня 1986 року;

зобов'язав ВАТ «Механізатор» видати ОСОБА_1 довідку, яка відповідає формі і вимогам законодавства України, копії особистого рахунку і наказу, що підтверджують проведення перерахунку заробітної плати за період з 11 травня 1986 року по 21 травня 1986 року;

позовні вимоги ОСОБА_1 про покладення обов'язку ВАТ «Механізатор» провести ОСОБА_1 перерахунок зарплати за період з 11 травня 1986 року по 21 травня 1986 року з урахуванням 100% тарифної ставки і розміру премії у 60% тарифної ставки залишив без задоволення;

стягнув з ВАТ «Механізатор» державне мито на користь держави у розмірі 8,5 грн.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 22 травня 2006 року як такої, що не відповідає вимогам діючого процесуального законодавства, і направлення справи на новий розгляд.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши доповідача, пояснення осіб, що брали участь у справі, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає скаргу такою, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Як видно із матеріалів справи, ще у грудні 2003 року ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою щодо неправомірності дій адміністрації ВАТ „Механізатор" по відмові у перерахунку заробітної плати, і про покладення на адміністрацію ВАТ „Механізатор" обов'язку перерахувати заявникові зарплату за період з 11 травня 1986 року по 21 травня 1986 року із врахуванням положення про оплату за підвищеними до 100% тарифними ставками, про оплату вихідних днів 11 і 18 травня 1986 року у подвійному

розмірі, про залік 60% премії на підвищену тарифну ставку. Також просив при перерахунку зарплати врахувати 13-ту зарплату і на підтвердження факту перерахунку видати довідку встановленого зразка, копії особистого рахунку і наказу.

 

Тобто, звернувся із скаргою в порядку ст. 248-1 ЦПК УРСР (в ред. 1963 р.). Своїх вимог, знов-таки як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 не змінював.

Суд,розглядаючи справу у порядку адміністративного судочинства, виходив з вимог п.9 розділу XI „Прикінцеві та перехідні положення", згідно з яким заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, а також у справах щодо відмови органу державної реєстрації актів цивільного стану внести виправлення

в актовий запис цивільного стану, подані до набрання чинності цим Кодексом за правилами, встановленими главами 2 9-32, 3 6 Цивільного

процесуального кодексу України 1963 року, розглядаються в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Але при цьому суд не взяв до уваги тієї обставини, що первісно ОСОБА_1 звернувся до суду не в тому порядку, оскільки його вимоги випливають з трудових правовідносин і повинні були розглядатися не в порядку, передбаченому гл. 31-1 ЦПК УРСР (в ред. 1963 р., а в порядку позовного провадження.

А за таких обставин у суда не малось підстав для розгляду справи у порядку адміністративного судочинства.

Пунктом 1 частини 1 ст. 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно із ч.1 ст. 203 КАС України,постанова суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і провадження у справі закривається з підстав, встановлених ст. 157 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 195,196,198,203 КАС України,

колегія  суддів   -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково,

постанову Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 22 травня 2006 року за скаргою ОСОБА_1 до ВАТ „Механізатор" на неправомірну відмову адміністрації ВАТ „Механізатор" у перерахунку заробітної плати - скасувати; провадження у справі закрити, роз"яснивши ОСОБА_1 його право на звернення до суду із позовною заявою в порядку, передбаченому цивільним процесуальним законодавством.

Ухвала набирає чинності негайно, але протягом місяця може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація