Справа № 2-О-200/2010 р.
У Х В А Л А
12 жовтня 2010 року суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Вуїв О.В., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту зміни місця проживання осіб та факту визнання їх такими, що втратили право користування житловою площею,
В С Т А Н О В И В :
В жовтні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з такою заявою.
Зі змісту заяви вбачається те, що йому, а також колишнім членам його сім’ї - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 належить на праві спільної сумісної власності квартира АДРЕСА_1.
Оскільки останні в квартирі не проживають, а тому заявник просив про встановлення факту зміни ними місця проживання та факту визнання їх такими, що втратили право користування житловою площею.
Під час вирішення питання про відкриття провадження в справі суддя, оглянувши матеріали справи, прийшов до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 5 ч. 2 цієї статті суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Їх перелік міститься в ч. 1 ст. 256 ЦПК України та не є вичерпним.
Зміст заяви вказує на те, що ОСОБА_1 фактично просить про встановлення факту проживання осіб в певному місці для подальшого вирішення спору про право, а саме визнання їх такими, що втратили право користування житловою площею.
Водночас ОСОБА_1 просив про встановлення факту визнання осіб такими, що втратили право користування житловою площею, проте це питання вирішується не в порядку встановлення факту, а шляхом пред’явлення окремого позову.
Згідно ч. 4 ст. 256 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи - залишає заяву без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 209, 210, 234, 256 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту зміни місця проживання осіб та факту визнання їх такими, що втратили право користування житловою площею.
Роз’яснити ОСОБА_1 про право на звернення до суду з цими вимогами в позовному порядку.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її отримання.
Суддя: /підпис/
Згідно з оригіналом: суддя: