Справа № 2-а-1073/2010 р.
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
15 жовтня 2010 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Савченка С.І.
розглянувши в приміщенні Ірпінського міського суду в порядку скороченого провадження відповідно до ст.1832 КАС України адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м.Ірпінь Київської області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом, який мотивував тим, що він є інвалідом 2 групи та потерпілим 1 категорії від аварії на ЧАЕС і відповідно до ст.ст.50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на отримання державої пенсії в розмірі не менше 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров”ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком. Крім того, згідно ст.39 вказаного Закону як непрацюючий пенсіонер, що мешкає у зоні посиленого радіоекологічного контролю, має право на підвищення до пенсії у розмірі мінімальної зарплати. Вказував, що відповідач виплачує йому державну, додаткову пенсію та підвищення до пенсії у меншому розмірі ніж встановлено законом, у зв»язку з чим просив визнати такі дії відповідача протиправними та зобов»язати відповідача нарахувати і виплатити пенсію згідно вимог закону з 01.07.2008 р.
Ухвалою суду при відкритті провадження позовні вимоги поза межами строку звернення до адміністративного суду залишені без розгляду у зв»язку із його пропуском і відсутністю заяви про поновлення строку.
Суд вважає позовні вимоги в межах строку строку звернення до адміністративного суду такими, що підлягають до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» інвалід ЧАЕС 2 групи має право на отримання державої пенсії в розмірі не менше 8 мінімальних пенсій за віком,
Відповідно до ст.50 вказаного Закону особам, віднесеним до категорії 1, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров”ю, призначається у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ст.39 вказаного Закону пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території посиленого радіоекологічного контролю підвищуються на одну мінімальну заробітну плату.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень суд перевіряє чи вчинені вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією і законами України. Відповідно до ч.2 ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову, суд може визнати протиправними дії суб”єкта владних повноважень та зобов”язати його вчинити певні дії щодо усунення порушень.
Поскільки судом встановлено, що відповідач неправомірно не виплачує позивачу державну пенсію в розмірі не менше 8 мінімальних пенсій за віком, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров”ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, а також підвищення до пенсії у розмірі мінімальної зарплати, то суд визнає такі дії протиправними та зобов”язує відповідача провести перерахунок та виплату позивачу державної і додаткової пенсії за період з 04.04.2010 р., тобто в межах шестимісячного строку звернення до суду за захистом свого права.
На підставі ст. 19 Конституції України, ст.ст.39,50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» керуючись ст.ст. 8, 9, 11, 18, 71, 1832 КАС України суд,-
п о с т а н о в и в :
Позов задоволити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у м.Ірпінь Київської області щодо виплати ОСОБА_1 як інваліду 2 групи, потерпілому ЧАЕС 1 категорії державної пенсії, додаткової пенсії та підвищення до пенсії у меншому розмірі ніж встановлено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України у м.Ірпінь Київської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 державну пенсію у розмірі не менше 8 мінімальних пенсій за віком, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров”ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, а також підвищення до пенсії у розмірі мінімальної заробітної плати відповідно до ст.ст. 39, 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 04.04.2010 р. з урахуванням вже проведених виплат.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя С.І.Савченко
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1073/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Савченко Сергій Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.02.2016
- Дата етапу: 15.02.2016
- Номер:
- Опис: "Діти війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1073/10
- Суд: Барвінківський районний суд Харківської області
- Суддя: Савченко Сергій Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2010
- Дата етапу: 25.11.2010
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1073/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Савченко Сергій Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.10.2010
- Дата етапу: 14.10.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1073/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Савченко Сергій Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.12.2010
- Дата етапу: 22.12.2010