Справа № 2-а-530/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2010 року. Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
в особі судді Бобер К.Ф.
при секретарі Кудлачик Н.В..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №4 м. Дубно справу за адміністративним позовом
ОСОБА_1
до інспектора дорожньо-патрульної служби ВДАІ м.Дубно Степасюк В.Ю.
про скасування постанови про адміністративне правопорушення
встановив:
свою позовну заяву ОСОБА_1 обґрунтовує такими обставинами. Постановою ВК №105756 від 31.05.2010 р. винесеною інспектором ДПС ВДАІ м.Дубно Степасюк В.Ю. позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 грн. Позивач просить визнати дану постанову незаконною та скасувати, оскільки не допускав порушень правил дорожнього руху, як про це вказано в постанові. Вважає, що його винуватості у скоєнні правопорушення відповідачем не доведено, а тому постанова винесена з порушеннями чинного законодавства, в зв’язку з чим просить її скасувати.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав. Пояснив, що оскаржувана постанова була винесена в його відсутності, про її існування він дізнався лише 12.07.2010 р., отримавши повістку державного виконавця. Він дійсно, як зазначено в постанові 31.05.2010 р. керував мопедом по вул.. Мирогощанській, проте не здійснював при цьому зупинку на майданчику для маршрутних транспортних засобів, а залишив мопед біля прохідної консервного заводу, де відсутні будь-які забороняючи зупинку знаки. Протокол про адмінправопорушення відносно нього при ньому не складався, тому не відповідає дійсності запис в ньому про відмову від дачі пояснень та підпису. Позивач просить скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності як незаконну.
Адміністративний відповідач в судове засідання повторно не з»явився, заперечень проти позову суду не надав, в зв»язку з чим суд провів розгляд справи без його участі.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як вбачається з постанови про адміністративне правопорушення ВК №105756 ОСОБА_1 31.05.2010 р. о 16 год. 50 хв. в м.Дубно по вул..Мирогощанська, керуючи мопедом «Альфа» порушив правила зупинки, здійснив зупинку на майданчику зупинки маршрутних транспортних засобів. ОСОБА_1 вказаної обставини не визнав, пояснив, що не порушив правил зупинки, здійснив зупинку в дозволеному місці. Позивач вважає, що не порушив правил дорожнього руху, в зв»язку з чим оскаржив вищевказану постанову в судовому порядку.
Згідно ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Всупереч цьому, адміністративний відповідач до суду не з»явився, не надав заперечень проти позову, а отже правомірність винесеного ним рішення в судовому порядку не доведена. Відповідач не довів провомірності своїх дій при винесенні постанови про адміністративне правопорушення , а тому вона підлягає скасуванню, а адміністративна справа – закриттю.
Керуючись : ст. ст. 9, 71, 86, 159, 163 КАС України, ст. ст. 256, 287, 288, 289, 293 КУпАП суд
ПОСТАНОВИВ:
Постанову ВК №105756 від 31.05.2010 р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУАП – скасувати, адміністративну справу відносно нього – закрити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя: