Справа № 2-4636/10
У Х В А Л А
15 жовтня 2010 року м. Чернігів
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:
головуючого – судді Харечко Л.К.,
при секретарі Ніцай М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
19.05.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про зобов’язання здійснити перерахунок щомісячної державної соціальної допомоги як «дитині війни» в розмірі 30 % від мінімальної пенсії за віком за 2008-2010 роки та виплатити її.
15.10.2010 року сторони в судове засідання не з’явились. Про час та місце розгляду справи повідомлялись у встановленому законом порядку. До суду від позивача надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити. Від представника відповідача надійшли заперечення на позов, справу просить розглянути у його відсутність. Суд вважає можливим провести судове засідання у відсутність сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що даний спір відноситься до компетенції адміністративного судочинства, а тому справа підлягає закриттю.
Рішенням Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09.09.2010 року у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» визнано неконституційним положення цього Закону щодо віднесення справ, пов’язаних із соціальними виплатами до підвідомчості загальних судів, які повинні були розглядати такі справи в порядку цивільного судочинства.
Отже, виходячи з правових позицій сформульованих в рішенні Конституційного Суду України та положень статті 15 ЦПК України, статті 18 КАС України з 09.09.2010 року справи, пов’язані із соціальними виплатами підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про зобов’язання вчинити певні дії - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернігівської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: