Судове рішення #11523026

                                                                   

                                                                     

Cправа  №  2-1214/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

20 жовтня  2010 року.

Козелецький  районний суд Чернігівської області

в складі :

                        Головуючого судді            Карпенко Г.М.,

                        при секретарі                      Москалюк О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козелець справу за позовом  ОСОБА_1 до Хрещатинської сільської ради  Козелецького району про визначення додаткового строку для  подання заяви  про прийняття спадщини,

                                                  ВСТАНОВИВ:

  ОСОБА_1 звернувся  до суду із позовом до Хрещатинської сільської ради Козелецького району про визначення додаткового строку для   подання заяви  про прийняття спадщини, мотивуючи тим, що в АДРЕСА_1 проживали його батьки ОСОБА_3 і ОСОБА_4 та його брат – ОСОБА_5. Як члени колгоспного двору кожен із них був власником 1/3частини вказаного домоволодіння , яке станом на 15.04.1991 року відносилося до категорії колгоспного двору, але право власності на нього не реєстрували.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер батько ОСОБА_3 , а ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його мати ОСОБА_4 .

Проживаючи з ними на день смерті, ОСОБА_5фактично прийняв спадщину після смерті батьків, але не оформив належним чином свої спадкові права.

ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер ОСОБА_5 .Після його смерті відкрилася спадщина до складу якої входить житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1.

Спадкоємців першої черги після смерті ОСОБА_5 немає. Він є єдиним спадкоємцем за законом другої черги  на дану спадщину,  але не може її оформити в нотаріальній конторі, так як пропустив строк для прийняття спадщини , не звернувся до півроку в нотаріальну контору із заявою про прийняття даної спадщини. Вважає, що даний строк він пропустив з поважної причини, оскільки він є людиною юридично необізнаною і йому не було відомо про порядок прийняття спадщини визначений законодавством України. Причину пропуску строку вважає

поважною, а   тому просить суд визначити йому  додатковий строк для прийняття спадщини тривалістю шість  місяців.

   Позивач    ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, надав суду  письмову заяву про розгляд справи у його  відсутності, позовні вимоги  підтримує повністю.

Представник відповідача Хрещатинської сільської ради  Козелецького району  в судове засідання не з’явився, надавши суду заяву про визнання позову та розгляд справи за його відсутності.

Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши та проаналізувавши  матеріали справи ,суд приходить до висновку про визначення  додаткового строку позивачу для подання  ним   заяви про прийняття спадщини  після смерті  його брата ОСОБА_5.

Таким чином , визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону і не порушує права , свободи чи інтереси інших осіб.

Суд ,на підставі ст. 88 ЦПК України, не стягує з відповідача на користь позивача судові витрати розгляду справи на прохання позивача.  

      Керуючись ст.ст. 10,  11, 60, 88, 174, 209, 212, 214, 215, 223  ЦПК України, ст.ст.  1272 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

    Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

    Визначити ОСОБА_1 додатковий строк  для подання ним  заяви про прийняття спадщини  після смерті брата ОСОБА_5,  який   помер   ІНФОРМАЦІЯ_3 року, терміном на шість  місяців після набрання рішенням законної сили.

         Рішення може бути оскаржене  до апеляційного суду Чернігівської області через Козелецький районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги  протягом 10 днів з дня його проголошення.      Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.  

       

              Суддя                                                                                            

     

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація