___________ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ___________
___
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 серпня 2006 року місто Луцьк
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого Сівчука Є.І.
суддів Здрилюк О.І., Подолюка В.А.
при секретарі Антонюк О.В.
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Порадюк М.І., Груб'яка М.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Липини-Агро», Липинської сільської ради, Військового сільськогосподарського підприємства «Липини» про включення до списку пайовиків на отримання земельного і майнового паю за апеляційною скаргою позивачки ОСОБА_1 на рішення Луцького міськрайонного суду від 18 травня 2006 року,
ВСТАНОВИЛА:
16 листопада 2005 року ОСОБА_1 звернулась з позовом до СГТзОВ про визнання протоколу загальних зборів пайовиків ВСГП «Липини» та СГТзОВ «Липини-Агро» від 2.09.2000 р. недійсним та включення до списку пайовиків на отримання земельного і майнового паю.
В позовній заяві зазначає, що в радгоспі «Волинський» вона працювала з 1964 року по 1973 рік.
В лютому 1973 року звільнилась з посади ветфельдшера у зв'язку з обранням головою виконкому Липинської сільської ради. 24.10.1974 року звільнилась з посади голови за власним бажанням і враховуючи гарантії для працівників обраних на виборні посади, що передбачені ст.118 КЗпП України від 12.10.1971 року, була тимчасово влаштована завідуючою бібліотеки с.Липини де пропрацювала до лютого 1975 року, а потім переведена старшим зоотехніком обласної контори бджільництва Луцького району де пропрацювала до вересня 1983 року. В 1981 р. досягла пенсійного віку.
Справа № 22-Ц-704/06 Головуючий у 1 інстанції Костюкевич О.М.
Категорія №32 Доповідач Сівчук Є.І.
Працюючи в обласній конторі бджільництва, не поривала зв'язків з радгоспом «Волинським» і надавала їм допомогу безоплатно у розведенні пчіл до 1996 року до моменту реорганізації радгоспу «Волинський» в СГТзОВ «Липини-Агро».
При розпаюванні земель, зі слів головного агронома Тихого В.Т., вона була включена до списків, а після його загибелі її прізвища в списках на розпаювання не виявилось.
Оскільки нею внесений значний вклад у встановленні радгоспу «Волинський», то як колишній його працівник, має право на одержання майнового та земельного паю. Про це свідчать зібрані нею підписи інших пайовиків, проте на зборах, що відбулися 2.09.2000 р. її заява і підписи не були взяті до уваги.
Покликаючись на зазначені обставини просить визнати протокол загальних зборів пайовиків ВСГП «Липини» та СГТзОВ «Липини-Агро» від 2.09.2000 р. -недійсним та включити її до списку пайовиків на отримання земельного та майнового паю.
Ухвалою Луцького міськрайонного суду від 19 січня 2006 року в якості співвідповідачів залучені ВСГП «Липини» та Липинську сільську раду.
Рішенням Луцького міськрайонного суду від 18 травня 2006 року в задоволенні позову відмовлено.
В поданій апеляційній скарзі позивачка ОСОБА_1 не погоджуючись з рішенням, зазначає, що судом порушено норми матеріального і процесуального права, не застосовано закон, який підлягав застосуванню, висновки суду не відповідають обставинам справи.
Покликаючись на зазначені обставини просить рішення суду скасувати та ухвалити нове, задовольнивши її позов.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, яка апеляційну скаргу підтримала, представника ВСГП «Липини» Порадюк М.І., яка покладалась на вирішення суду, представника Липинської сільської ради Груб'яка М.М. який скаргу заперечив, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення скарги.
При розгляді справи встановлено, що позивачка ОСОБА_1 з 1964 і до 1973 року працювала в радгоспі «Волинський», з 9 лютого 1973 року обрана головою виконкому Липинської сільської ради і на цій посаді пропрацювала до 24.10.74 р.
З березня 1975 року по 13.09.1983 р. працювала у Волинській обласній конторі бджільництва. В 1981 р. вийшла на пенсію.
В 1996 році радгосп «Волинський» був реорганізований в СГТзОВ «Липини-Агро» та ВСГП «Липини».
Загальними зборами пайовиків ВСГП «Липини та СГТзОВ «Липини та СГТзОВ «Липини-Агро» які відбулися 11 вересня 2000 року, в задоволенні заяви ОСОБА_1 про виділення їй земельного та майнового паю відмовлено /а.с.2/.
Відповідно до вимог п.2 Указу Президента України від 8.08.1995 р.№720/95 «Про порядок паювання земель переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям», право на земельну частку /пай/ мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства відповідно до списку, що додається до державного акту на право колективної власності на землю.
Суд, аналізуючи встановлені обставини та виходячи з вимог зазначеного Указу Президента України, прийшов до висновку, що позивачка на момент розпаювання не була членом радгоспу «Волинський», ні пенсіонеркою цього господарства, а тому не була внесена в списки до державного акту на право колективної власності на землю.
Збори пайовиків від 11.09.2000 р. відмовили їй у виділенні земельного паю.
З трудової книжки ОСОБА_1 вбачається, що вона за власним бажанням 25.10.74 р. звільнилась з посади голови Липинської сільської ради, а не після закінчення її повноважень за виборною посадою, тому гарантії передбачені ст.118 КЗпП України на які вона покликається, на неї не поширюються /а.с. 10/.
З цієї ж трудової книжки вбачається, що позивачка 3.03.1975 р. прийнята на роботу у Волинську обласну контору бджільництва, де працювала до січня 1983 р.
Досягнувши пенсійного віку у 1981 р. вийшла на пенсію /а.с.8/.
Судом першої інстанції вірно не прийнято до уваги покликання позивачки, що вона до 1996 р. підтримувала зв'язки з господарством і надавала йому допомогу у розведенні бджіл, оскільки це не є підставою для внесення у списки та надання земельного чи майнового паю.
Рішення суду відповідає встановленим обставинам та вимогам закону. Порушень норм матеріального і процесуального права при його ухваленні не допущено.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу позивачки ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Луцького міськрайонного суду від 18.05.2006 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий /-/ Сівчук СІ.
Судді /-//-/ Здрилюк О.І., Подолюк В.А.
Оригіналу відповідає:
Суддя апеляційного суду Є.І.Сівчук
Друк.яно