Судове рішення #11527894

справа № 2-1395/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

21.09.2010 року Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:

                    головуючого: Леньо В.В.,

                    при секретарі: Турок Б.Б.,

                   

                    за участі позивачки: ОСОБА_1,

представника відповідача: Кормош В.В.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні в місті Виноградові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виноградівської міської ради про визнання права власності на спадковий будинок,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання її власником житлового будинку АДРЕСА_1 з надвірними спорудами.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла мати позивачки ОСОБА_3, а раніше  батько позивачки  ОСОБА_4. Матір’ю за життя залишено заповіт від 03.02.1998 року про те, що все своє майно, яке буде належати їй на день смерті, вона заповідає  власне позивачці по справі ОСОБА_1 До складу спадкового майна входить житловий будинок АДРЕСА_1 з надвірними спорудами. Даний заповіт ніким не змінений і не скасований. Відповідачка фактично прийняла спадщину, похоронила матір, зробила ремонт в будинку, володіє та користується ним на свій розсуд. Юридично оформити своє право не має можливості, оскільки спадкодавицею за життя правовстановлюючі документи на будинок виготовлені не були. Право власності ОСОБА_3 на вище названий будинок підтверджується  довідкою Виноградівського БТІ, технічним паспортом на житловий будинок, де вказано, що такий в дійсності рахувався за ОСОБА_3 Тому, просить в судовому порядку визнати за нею право власності на спадковий будинок в порядку спадкування за заповітом.

Позивачка ОСОБА_1 в попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю та просила суд такі задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні позов визнав повністю та не заперечив щодо задоволення вимог позивачки.

Заслухавши пояснення сторін, обстеживши матеріали справи, та враховуючи, що у справі наявні достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, суд, прийнявши в порядку ст.174 ЦПК України визнання представником відповідача позову, приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та підлягають  задоволенню, оскільки в попередньому судовому засіданні встановлені ті обставини на які посилається позивач в своїй заяві, представником відповідача позовні вимоги визнано повністю, що не суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Розглядаючи вказану справу в межах заявлених вимоги та наданих сторонами доказів, суд приходить до переконання, що дані конкретні правовідносини врегульовані Цивільним кодексом України

У відповідності до ч.1 ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин, згідно до              ч.1 ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Як визначено ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, а однією з підстав виникнення права приватної власності на майно, є одержання майна внаслідок успадкування.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла мати позивачки ОСОБА_3 (а.с. 10), а раніше  – батько позивачки  ОСОБА_4. Матір’ю за життя залишено заповіт від 03.02.1998 року про те, що все своє майно, яке буде належати їй на день смерті, вона заповідає  власне позивачці по справі ОСОБА_1 До складу спадкового майна входить житловий будинок АДРЕСА_1 з надвірними спорудами. Даний заповіт ніким не змінений і не скасований. Відповідачка фактично прийняла спадщину, похоронила матір, зробила ремонт в будинку, володіє та користується ним на свій розсуд. Юридично оформити своє право не має можливості, оскільки спадкодавицею за життя правовстановлюючі документи на будинок виготовлені не були. Право власності ОСОБА_3 на вище названий будинок підтверджується  довідкою Виноградівського БТІ (а.с. 3), технічним паспортом на житловий будинок (а.с. 4-9), де вказано, що такий в дійсності рахувався за ОСОБА_3

Тому, на підставі всього вище наведеного суд приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають до задоволення в повному обсязі і за нею необхідно визнати право власності на вище вказане спадкове майно.

Керуючись ст.ст. 10, 31, 60, п.4 ст.130, 174, 212, 213, 215  ЦПК України, ст.ст. 16, 368, 370, 392, 1223, 1225, 1235, 1241, 1269, 1270 ЦК України, суд –

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки    АДРЕСА_2право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в цілому з належними до нього надвірними спорудами.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий:                                                                                   Леньо В.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація