ГОСПОДАРСЬКИЙ |
| ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ |
УХВАЛА
20.06.06 Справа № 01-10/16-406ад.
Суддя Шеліхіна Р.М., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Приватного підприємства Фірма «Ланс», м. Алчевськ, Луганської області
до Державної виконавчої служби у м. Алчевську, м. Алчевськ Луганської області
про визнання недійсною постанову ДВС у м. Алчевьку.
встановив:
Позивач звернувся до господарського суду Луганської області з позовом про:
- Визнання бездіяльності Державної виконавчої служби у місті Алчевськ по примусовому виконанню наказу Господарського суду Луганської області №16/101 від 25.04.06.р. про стягнення з Приватного підприємства виробничо –комерційної фірми «Бізнес –Капітал» на користь Приватного підприємства Фірми «Ланс»боргу у сумі 34000грн. пені у сумі 183,60грн., витрат по сплаті держмита у сумі 341грн., витрат по сплаті інформаційно –технічного забезпечення судового процесу у сумі 100,30грн.противоправними;
- Зобов’язання ДВС у м. Алчевську здійснити необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання наказу Господарського суду Луганської області № 16/101 від 25.04.06.
Згідно ч.2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Статтею 1212 Господарського процесуального кодексу України передбачено, порядок оскарження дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів.
Таким чином, вказана позовна заява не повинна була пред’являтися в порядку, передбаченому КАСУ, і відповідно, вона не може бути розглянута в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити.
Позивач має право звернутися до господарського суду Луганської області зі скаргою на дії або бездіяльності органів Державної виконавчої служби в порядку передбаченому ст. 1212 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4, п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Матеріали на "7" аркушах, у тому числі платіжне доручення від 06.06.2006р. № 72 на суму 3,40 грн.
Ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Про апеляційне оскарження ухвали через суд першої інстанції подається заява про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня її отримання стороною.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення вищевказаного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Суддя Р.М. Шеліхіна