Справа № 2-238/10
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2010 року м. Перечин
Перечинський районний суд Закарпатської області у складі:
головуючого - судді Амаровича В.П.,
при секретарі — ОСОБА_1,
з участю позивача – ОСОБА_2,
представника відповідача – Головченко Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Перечинському районі Закарпатської області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Перечинському районі Закарпатської області щодо відмови йому в перерахунку основної та додаткової пенсії як особі, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС першої категорії, інваліду третьої групи з 23 червня 2007 року та інваліду другої групи з 28 липня 2008 року неправомірними та зобовязати Управління Пенсійного фонду в Перечинському районі Закарпатської області здійснити перерахунок та забезпечити виплату пенсії. Свої позовні вимоги мотивує тим, що відповідно до статті 14 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28 лютого 1991 року за № 796-ХІІ він належить до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Статтею 50 цього Закону передбачено, що позивач має право на додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоровю у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком та відповідно до ст. 54 Закону розмір його пенсії не може бути меншим 6 мінімальних пенсій за віком.
Оскільки позивачу виплачувалася державна пенсія та щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоровю, розмір яких визначався не виходячи з мінімальної пенсії, встановленої Законом України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а згідно Постанови Кабінету Міністрів України Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету від 03 січня 2002 року № 1, тому просить позов задовольнити.
Представник відповідача Головченко Г.І. у судовому засіданні заявила клопотання, що у відповідності до рішення Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року дану справу слід закрити, оскільки така повинна розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Згідно Рішення Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09 вересня 2010 року визнано неконституційними положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, повязаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VІ та Цивільного процесуального кодексу України, а саме щодо розгляду в порядку цивільного судочинства спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат.
Відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Згідно ст. 205 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Так як заявлені у позові вимоги випливають із адміністративно-правових відносин, тому суд відповідно до ст. 205 ч. 1 п. 1 ЦПК України закриває провадження у справі, оскільки таку не належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись Рішенням Конституційного Суду України №19-рп/2010 від 09 вересня 2010 року, ст. 205 ч. 1 п. 1 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Перечинському районі Закарпатської області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії - закрити.
Розяснити ОСОБА_2, що розгляд таких справ відноситься до юрисдикції адміністративних судів.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в п»ятиденний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий Амарович В.П.
- Номер: 2-238/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-238/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Амарович Віктор Петрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.08.2015
- Дата етапу: 04.08.2015
- Номер: 2-238/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-238/10
- Суд: Деснянський районний суд м. Чернігова
- Суддя: Амарович Віктор Петрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.08.2015
- Дата етапу: 20.08.2015
- Номер: 6/283/69/2015
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-238/10
- Суд: Малинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Амарович Віктор Петрович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2015
- Дата етапу: 28.12.2015
- Номер: 2/468/263/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-238/10
- Суд: Баштанський районний суд Миколаївської області
- Суддя: Амарович Віктор Петрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.01.2010
- Дата етапу: 21.01.2010