Судове рішення #11538490


  

Донецький окружний адміністративний суд  

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви


25 жовтня 2010 р.Справа № 2а-24231/10/0570

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бойко М.І., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Гірняцькому районі м.Макіївки про стягнення щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії з віку відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Гірняцькому районі м.Макіївки про стягнення щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії з віку відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Вивчивши подані матеріали, приходжу до висновку, що дана позовна заява не підсудна цьому адміністративному суду з наступних підстав.

Судом встановлено, що предмет спору, з приводу якого позивач звернулась з позовною заявою є перерахунок пенсії, і ця справа не підсудна даному адміністративному суду.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами” від 18 лютого 2010 року № 1691-V1, який набрав чинності 10 березня 2010 року, виключено пункт 3 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України та внесено зміни до статті 15 Цивільного процесуального кодексу України.

У відповідності до зазначеної статті Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи в тому числі щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

Однак рішенням Конституційного суду України від 09 вересня 2010 року положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами”від 18 лютого 2010 року №1691 визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), а саме пункт 2 розділу І: “Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України виключити”; пункт 2 розділу II: “Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у  порядку  цивільного судочинства”;  пункт 2  частини  першої статті   15  Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами”від 18 лютого 2010 року № 1691.

Положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами”від 18 лютого 2010 року №1691 та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Приймаючи до уваги, що відповідно до ст.ст. 1, 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”соціальна допомога дитям війни є державною соціальною гарантією і входить до державної соціальної підтримки дітей війни, тобто є соціальною виплатою, то даний публічно-правовий спір відноситься до предметної підсудності місцевих загальних судів як адміністративним судам.

У .відповідності до ч.1 ст. 19 КАС України вирішуюся адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Таким чином, враховуючи наведені приписи законодавства, дана адміністративна справа не відноситься до предметної підсудності окружного адміністративного суду, оскільки предметом позову є соціальна виплата.

Згідно вимог ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

За таких підстав, вважаю необхідним повернути позовну заяву позивачу.

На підставі вищевикладеного, ст. 18 КАС України, керуючись ст. 108 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Гірняцькому районі м.Макіївки про стягнення щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії з віку відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» - повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.       

Суддя                                                                                 Бойко М.І.  



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація