АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого : Колоса С. С.
Суддів : Вавшка В. С., Іващука В. А.
При секретарі : Андреєвої О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ПАТ "" Банк " Фінанси та кредит " в особі Вінницької обласної дирекції філії Центральне регіональне управління " ПАТ "" Банк " Фінанси та Кредит " до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниця від 5 лютого 2010 року, -
В с т а н о в и л а :
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниця від 5 лютого 2010 року зазначений позов задоволено .
Стягнуто солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь банку заборгованість за кредитним договором в сумі 20 768 грн. 50 коп. .
Вирішено питання про розподілення та відшкодування судових витрат .
Своє рішення суд першої інстанції мотивував тим, що ОСОБА_1, уклавши кредитний договір належним чином не виконувала його вимоги. ОСОБА_2, як поручитель, несе солідарну відповідальність в разі неналежного виконання боржником своїх зобов"язань .
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду першої інстанції змінити, та стягнути заборгованість по кредитному договору лише з ОСОБА_1, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотриманням норм матеріального та порушення норм процесуального права .
Дослідивши матеріали в межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши ОСОБА_2 та ОСОБА_1, які просять рішення змінити з підстав викладених у скарзі, представника банку, який просить скаргу відхилити, а рішення залишити без змін, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав .
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з"ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні .
Задовольняючи позовні вимоги, судом першої інстанції дано належну оцінку наданим по справі доказам .
Судом встановлено, і не заперечується сторонами, що між банком та ОСОБА_1 укладено кредитний договір за № 27 – 144 / 06 - ШД від 23 жовтня 2006 року, згідно якого банк надав позичальнику в тимчасове користування кредитні ресурси в сумі 15 000 гривень з оплатою по процентній ставці 0, 0001 проценту річних ( а. с. 9 – 11 ). Боржник брала на себе зобов"язання щомісячно здійснювати погашення заборгованості за кредитними ресурсами у розмірі 417 грн. та проценти. Остання плата повинна була бути внесена 22 жовтня 2009 року .
Між банком та ОСОБА_2 укладено договір поруки за № 27 – 144 / 06 – ШД – П від 23 жовтня 2006 року, згідно якого зобов"язувалась перед кредитором відповідати в повному обсязі за своєчасне та повне виконання боржником ( ОСОБА_1 ) зобов"язань за кредитним договором ( а. с. 12 – 13 ). Відповідно до п. 2. 1 цього договору у випадку невиконання боржником зобов"язань за кредитним договором, Боржник та Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники .
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов"язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов"язання ( неналежне виконання ) .
Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов"язання настають правові наслідки, а саме припинення зобов"язань, зміна умов зобов"язань, сплата неустойки ( штраф, пеня ) та відшкодування збитків. Неустойкою ( шрафом, пенею ) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення ним зобов"язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов"язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасного виконання грошового зобов"язання за кожен день прострочення виконання .
З матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 неналежним чином виконувала свої обов"язки по виконанню умов кредитного договору в зв"язку з чим їй було нараховано неустойку ( а. с. 47 – 49 ). Дані обставини сторонами також не оспорювалось .
ОСОБА_2, як поручитель несе солідарну відповідальність за неналежне виконання боржником своїх обов"язків .
Твердження викладені в апеляційній скарзі висновку суду першої інстанції не спростовують. Апелянтом не наведено обгрунтованих підстав для зміни рішення .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду першої інстанції залишити без змін .
Керуючись ст.. ст.. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
Ухвалила :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 – відхилити .
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниця від 5 лютого 2010 року - залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення .
Протягом двадцяти днів з дня проголошення на ухвалу може бути подана касаційна скарга до суду касаційної інстанції .
Судді:
З оригіналом згідно :