Судове рішення #11568476

                                           

                                                                 

КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАКІЇВКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                           Справа № 2-1357/10                                                            

 З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

22 жовтня 2010 року                                                                                                                                                 м. Макіївка                                              

    Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області в складі

                                           

головуючий суддя                                         Єжов В.А.

при секретарі                                                Бєляєвій А.В.

за участю представника позивача                Лиходєдової А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в місті Макіївці цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі структурної одиниці “Макіївський об’єднаний район електричних мереж” до ОСОБА_2  про стягнення заборгованості за використану електричну енергію,

В С Т А Н О В И В:

7 червня 2010 р. відкрите акціонерне товариство “Донецькобленерго”, в особі структурної одиниці “Макіївський об’єднаний район електричних мереж”  (далі - ВАТ ”Донецькобленерго”) звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію, мотивуючи вимоги тим , що відповідачка внаслідок порушення правил використання електричної енергії завдала шкоди підприємству.

В судовому засіданні представник ВАТ ”Донецькобленерго” Лиходєдова А.В., яка діє на підставі довіреності юридичної особи, підтримала позовні вимоги, на обґрунтування яких зазначила, що ОСОБА_2 проживає  в квартирі АДРЕСА_1, і є споживачем електроенергії. Н арахування оплати за  використану електричну енергію  позивачем виконувалось відповідно з Правилами використання електричної енергії для населення. Відповідачка отримує послуги з постачання електричної енергії, але їх не сплачує, внаслідок чого заборгованість на 13 травня 2010 року становить 1022,57 грн., яку відповідачка відмовляється добровільно відшкодувати.  

Посилаючись на наведені обставини, представник позивача просить суд стягнути з ОСОБА_2 на користь підприємства: заборгованість по оплаті за використану електричну енергію в сумі 1022,57 грн.    

Відповідачка ОСОБА_2, яка належним чином повідомлена про дату, час і місце судового розгляду справи, не використала наданого законом права на участь у судовому засіданні та не повідомила про причини неявки, у зв’язку з чим за згодою представника позивача суд відповідно до правил частини 1 статті 224 ЦПК України розглядає справу за відсутності відповідачки у порядку заочного провадження на підставі наявних у ній доказів, з дотриманням вимог, встановлених законом.

            Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, перевіривши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України) суд встановив наступне.

Відносини з приводу забезпечення фізичних осіб електричною енергією регулюються нормами статті 714 Цивільного кодексу України, статтями 24-27 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 (далі –Правила) та Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року № 562 (далі – Методика).

            З наданих суду матеріалів убачається, що ОСОБА_2 проживає в квартирі АДРЕСА_1, і отримує послуги з постачання електричної енергії за названою адресою, особовий рахунок  НОМЕР_1.

Згідно статті 714 ЦК України за договором постачання електричними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та  дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До зазначеного договору застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Статтями 25 і 26 Закону «Про електроенергетику» та пунктами 48 і 53 Правил користування електричною енергією для населення передбачено, що споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку, а також за пошкодження приладу обліку. У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, зокрема фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається в енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову.

Постачання в квартиру АДРЕСА_1 електроенергії для побутового споживання здійснюється відкритим акціонерним товариством «Донецькобленерго» в особі структурної одиниці Макіївського об’єднаного району електричних мереж через приєднану електромережу за заявою про підключення та відкриттям особового рахунку на ім’я ОСОБА_2, тому зазначені обставини суд вважає фактичним укладенням договору на умовах, передбачених Законом України «Про електроенергетику» та Правилами. Факт не підписання сторонами окремого письмового договору про надання послуг не може бути підставою для визнання протиправними дій відповідача. Таким чином, судом встановлено, що у сторін виникли договірні правовідносини.

Як вбачається з наданої суду інформації ВАТ “Донецькобленерго”, плата за спожиту електричну енергію відповідачкою не провадиться, у зв’язку з чим сума заборгованості на 13 травня 2010 року склала 1022,57 грн., яка дотепер не сплачена. ВАТ “Донецькобленерго” забезпечувало безперервне постачання споживачу електричної енергії, що фактично не заперечується відповідачкою. Претензій від споживача щодо якості наданих послуг не надходило.

Суд визнає правильним представлений ВАТ “Донецькобленерго” розрахунок суми заборгованості за спожиту електричну енергію, який відповідає передбаченим діючими нормативними актами тарифам.

Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані в силу вимог ст. 60 ЦПК України  докази в їх сукупності, суд вважає, що відповідачка належним чином і в односторонньому порядку не виконує вимоги встановлені “ Правилами використання електричної енергії для населення ”, внаслідок чого з її вини утворилась заборгованість по оплаті за використану електричну енергію в розмірі 1022,57 грн., яка підлягає стягненню з відповідачки на користь ВАТ “Донецькобленерго”.

Відповідно до вимог статті 82 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Згідно платіжного доручення, позивачем при подачі позовної заяви сплачені кошти на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн., які підлягають стягненню з відповідачки на його користь.

Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, у зв’язку зі звільненням позивача від сплати судового збору, він підлягає стягненню з відповідачки на користь держави у розмірі 51 грн.

           На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 60, 88, 212, 214, 215, 224-228 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 27 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР “Про електроенергетику”, п. 53 Правил користування електричною енергією для населення (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357), суд

                                                               

ВИРІШИВ:

    Позов  ВАТ “Донецькобленерго” задовольнити повністю.  

         

           Стягнути з ОСОБА_2  на користь відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі структурної одиниці “Макіївський об’єднаний район електричних мереж” на р/р 260363011372 ДОУ ВАТ держ. Ощадбанк України, МФО 335106, код ОКПО 35151993. Т/с 26004301535689 в філіалі Ц- Міського ПІБ в м. Макіївка, Донецької області, МФО 334516, ОКПО 35151993, № рег. свідоцтва 05992807, Ін. № 001312605035, заборгованість по оплаті за використану електричну енергію в розмірі 1022,57  грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30 грн., а всього в сумі 1052,57  грн.

    Стягнути з ОСОБА_2  на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

    Суддя:

  • Номер: 000000000000000
  • Опис: про визнання недійсним договору №12 купівлі-продажу нерухомості від 25.12.2006 року та визнання дійсним договору №11 купівлі-продажу нерухомості від 20.11.2006 року
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1357/10
  • Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
  • Суддя: Єжов Віктор Анатолійович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.03.2010
  • Дата етапу: 16.03.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація