Судове рішення #11568508

КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАКІЇВКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

  Справа № 2-2375/10                                                            

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

20 жовтня 2010 року                                                  м. Макіївка

                                                                                                                 

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі

головуючий суддя                          Єжов В.А.

при секретарі                      Бєляєвій А.В.

за участю позивача                          ОСОБА_1                                  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу,

В С Т А Н О В И В:

12 липня 2010 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги фактичним припиненням сімейних відносин і неможливістю збереження сім’ї.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав заявлені позовні вимоги, на обґрунтування яких послався на обставини, викладені у заяві, та зазначив, що з 9 березня 1993 р. перебуває з ОСОБА_2 у зареєстрованому шлюбі, мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільне з відповідачкою життя виявило, що вони різні за характером люди, у кожного з них різні, не співпадаючи погляди на питання подружніх взаємовідносин, у зв’язку з чим між ним постійно виникали суперечки та сварки на побутовому ґрунті, що призвело до втрати порозуміння, поваги і любові один до одного. Погіршення стосунків у сім’ї негативно впливає на виховання і розвиток неповнолітньої дитини. За цих підстав вони з серпня 2009 року припинили шлюбні відносини, мешкають окремо, не ведуть спільне господарство, фактично не спілкуються між собою. За час окремого проживання він дійшов висновку, що примирення між ними та подальше спільне проживання неможливе, а збереження шлюбу суперечить інтересам кожного із них.  

Посилаючись на наведені обставини, позивач просить суд розірвати шлюб між ним та ОСОБА_2, судові витрати віднести на його рахунок.          

Відповідачка ОСОБА_2, яка належним чином повідомлена про дату, час і місце судового розгляду справи, не використала наданого законом права на участь у судовому засіданні та не повідомила про причину неявки, у зв’язку з чим за згодою позивача суд відповідно до правил частини 1 статті 224 ЦПК України розглядає справу за відсутності відповідачки у порядку заочного провадження на підставі наявних у ній доказів, з дотриманням вимог, встановлених законом.    

Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд у межах заявлених  позовних вимог (ст. 11 ЦПК України), встановив наступне.

 ОСОБА_1 і ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 9 березня 1993 року у  відділі реєстрації актів громадянського стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 596. Подружжя має дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає разом з відповідачкою. На утримання неповнолітньої дитини позивач добровільно надає матеріальну допомогу. Для кожного з подружжя цей шлюб другий.  

Відповідно до положень статті 51 Конституції України та частини першої статті 24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, згідно припису статті 112 СК України, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження  шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. При цьому суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.

Як убачається із матеріалів справи і встановлено судом, ОСОБА_1 і ОСОБА_2  припинили шлюбні відносини, проживають окремо, не ведуть сумісне господарство. За цей час подружжя не здійснили дій щодо збереження сімейних стосунків, між ними встановились неприязні взаємовідносини. Конфліктна ситуація між ними негативно впливає на розвиток і виховання неповнолітньої дитини, яка проживає за згодою батька разом з матір’ю. Суд вважає, що за таких обставин надання подружжю строку для примирення у даному випадку суперечить моральним засадам суспільства.  

Проаналізувавши встановлені конкретні обставини по справі, оцінивши надані сторонами в силу вимог ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд, приймаючи до уваги існуючі взаємини між подружжям, ступінь конфліктних стосунків та причини розлучення, небажання кожного з них продовжувати шлюбні відносини, суд дійшов висновку, що подальше спільне життя ОСОБА_1 і ОСОБА_2 та збереження їх сім’ї неможливе і суперечить інтересам кожного з них, що має істотне значення, позовна заява відповідає дійсній волі чоловіка, тому позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд приймає до уваги ступінь відповідальності кожного з подружжя у розпаді сім’ї, враховує їх матеріальне і сімейне становище та відповідно до ст. 88 ЦПК України, вважає за необхідне витрати при реєстрації розірвання шлюбу покласти на позивача.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 11, 60, 88, 212, 213, 214, 215 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 110-112 Сімейного кодексу України,                                          

ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_1  про розірвання шлюбу задовольнити.

    Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище - “ОСОБА_2”), ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 9 березня 1993 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 596, розірвати.

    При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 25,50 гривень, відповідачку ОСОБА_2 від сплати судових витрат звільнити.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, - протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

                           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація