УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого Колоса С.С.
суддів: Іващука В.А., Вавшка В. С.
при секретарі: Андреєвої О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6, третя особа Ладижинська міська рада про встановлення земельного сервітуту за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Ладижинського міського суду Вінницької області від 16 квітня 2010 року, -
В с т а н о в и л а :
Рішенням Ладижинського міського суду від 16 квітня 2010 року в задоволенні позовних вимог - відмовлено .
Своє рішення суд першої інстанції мотивував тим, що позивач без встановлення земельного сервітуту може вільно користуватись земельною ділянкою згідно її цільового призначення .
У апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати рішення суду, ухвалити нове, яким його позовні вимоги задовольнити, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотриманням норм матеріального та порушення норм процесуального права.
Перевіривши законність і обґрунтованість постановленого рішення у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, заслухавши учасників, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав .
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно з законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з"ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні .
Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов"язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь в справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі виникає спір.
Відмовляючи в позовних вимогах про встановлення сервітуту, судом першої інстанції дано належну оцінку наданим по справі доказам .
Так, з позовних вимог вбачається, що ОСОБА_5 просить встановити сервітут на право проїзду до земельної ділянки площею 0, 08 га зі сторони земельної ділянки площею 0, 07 га через земельну ділянку, яка належить ОСОБА_6 .
Згідно ст. 401 ч. 1 ЦК України право користування чужим майном ( сервітут ) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів ( земельний сервітут ) для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом .
З матеріалів вбачається, що земельна ділянка площею 0, 08 га, яка належить позивачу, межує з вул. Механізаторів м. Ладижин та будь – які перешкоди щодо проходу чи проїзду до неї відсутні ( а. с. 8, 26 – 28 ). З зазначеного вбачається, що задоволення потреби ОСОБА_5 щодо проїзду чи проходу можуть бути задоволені іншим способом .
Твердження викладені у скарзі висновку суду першої інстанції не спростовують .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення суду першої інстанції необхідно залишити без змін .
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 - відхилити .
Рішення Ладижиського міського суду Вінницької області від 16 квітня 2010 року – залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до суду касаційної інстанції .
Судді :
З оригіналом згідно :