АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі :
Головуючого : Колоса С. С.
Суддів : Іващука В.А, Вавшка В. С.
При секретарі : Андреєвої О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до сільськогосподарського виробничого кооперативу ( надалі СГВК ) " Дружба " про стягнення заборгованості за оренду майнового паю за апеляційною скаргою представника СГВК " Дружба " на рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 27 травня 2010 року та додаткове рішення цього ж суду від 1 жовтня 2010 року, -
В с т а н о в и л а :
Рішенням Козятинського міськрайонного суду від 27 травня 2010 року позов задоволено частково .
Стягнуто з СГВК " Дружба " на користь ОСОБА_2 2 011 грн. 88 коп. заборгованості за оренду майнового паю .
Додатковим рішенням від 1 жовтня 2010 року вирішено питання про розподілення та відшкодування судових витрат .
Своє рішення суд першої інстанції мотивував тим, що, уклавши договір оренди відповідач належним чином не виконував його умови .
В апеляційних скаргах представник СГВК " Дружба " просить рішення та додаткове рішення суду першої інстанції скасувати, ухвалити нове, яким в позовних вимогах відмовити, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотримання норм матеріального права та порушення норм процесуального права .
Дослідивши справу в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши представника господарства, який просить скаргу задовольнити, а рішення скасувати з підстав викладених у ній, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав .
Згідно ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основу повно і всебічно з"ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні .
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов"язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Частково задовольняючи позовні вимоги, судом першої інстанції дано належну оцінку зібраним по справі доказам .
Так, судом встановлено, і не заперечується сторонами, що 17 березня 2005 року та 26 березня 2009 року між представником співвласників майна ( уповноважений ) та представником СГВК " " Дружба " с. Миколаївка ( господарство ) укладено договір оренди основних засобів ( а. с. 16 – 19 ) .
Зі змісту зазначених договорів вбачається, що орендна плата є платежем, який господарство сплачує співвласникам майна безпосередньо за користування основними засобами. Розмір орендної плати встановлено 1, 5 % вартості основних засобів, яка безпосередньо розподіляється між співвласниками відповідно до частки кожного з них у спільному майні та виплачується безпосередньо кожному із співвласників ( п. п. 4. 1, 4. 2 договору ) .
З матеріалів вбачається, що розмір частки ОСОБА_2 в грошовому вираженні становить 38 690 грн. ( а. с. 5 ). Розмір орендної плати, яка повинна бути виплачено безпосередньо позивачу становить у 2002 році - 580 грн. 35 коп.,
2003 р. – 696 грн. 42 коп., 204 р. – 447 грн. 25 коп., 2005 – 2009 р. р. – відповідно по 502 грн. 97 коп. ( а. с. 62 ). Орендна плата видавалась у вигляді послуг в період з 2002 по 2005 рік всього на суму 642 грн. 40 коп. .
Частково задовольняючи позовні вимоги, судом враховано, що орендна плата внесено та виплачено безпосередньо ОСОБА_2 в певній її частині, а також позивачем пропущено строк позовної давності звернення, а тому вірно визначено суму боргу в розмірі 2 011 грн. 88 коп.. ОСОБА_2 рішення не оскаржувалось .
Твердження викладені в апеляційній скарзі висновку суду першої інстанції не спростовують .
Розподіл та відшкодування судових витрат здійснено у відповідності до ст. 88 ЦПК України, а тому колегія не вбачає підстав для скасування додаткового рішення .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що підстав для задоволення апеляційних скарг не має, а рішення суду першої інстанції та додаткове рішення цього ж суду слід залишити без змін .
Керуючись ст.. ст.. 307, 308, 314, 315 ЦПК України колегія суддів, -
Ухвалила :
Апеляційні скарги сільськогосподарського виробничого кооперативу " Дружба " - відхилити .
Рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 27 травня 2010 року та додаткове рішення цього ж суду від 1 жовтня 2010 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили на ухвалу може бути подана касаційна скарга до суду касаційної інстанції .
Судді :