Судове рішення #11575871

 

РІШЕННЯ  
ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

Дело № 2- 2171  

21 жовтня 2010 року  

Кремінський районний суд                                                                                                                               Луганської області  

У складі головуюча суддя Кіяшко В.Г.                                                                                                                             Секретар   Пугачова К.О.  

Розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Кремінна  

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання правочину дійсним та визнання права власності на  нерухоме майно  

ВСТАНОВИВ:  

Позивач ОСОБА_1  звернулась до суду з позовом про визнання за нею права власності на будинок АДРЕСА_3 посилаючись на те, що 08 липня 2010 року, вона уклала з ОСОБА_2 письмовий договір купівлі-продажу житлової квартири АДРЕСА_3 з відповідною часткою будівель і споруд, куди входить: сіни-1, веранда-2,  житлова кімната-3, кухня-4. кладова-5,  тамбур -1, літня кухня -В,в; сарай –Б, сарай-Г,  сарай -Д,  уборна –Е  та  Ѕ частина споруд 1-4.   При цьому  домовилися з відповідачем про купівлю-продаж вищезазначеного нерухомого майна за 16000,00 грн.(шістнадцять тисяч) гривень. Під час підписання договору купівлі-продажу у присутності свідків, вона передала відповідачеві ОСОБА_2 в якості авансу за квартиру 6000,00 грн.(шість тисяч)грн., про що відповідач видав їй відповідну розписку. Решту 10000, 00 грн,  відповідно до  їх домовленості,  вона сплатила 1 серпня 2010 року.  

В теперішній час вона користується квартирою, але відповідач почав уникати її, на її наполягання звернутися  до нотаріуса з метою нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу квартири,  постійно відмовляється, не бажаючи належним чином оформити договір купівлі продажу квартири.  

Вважає,  що  під час підписання договору купівлі-продажу 08 липня 2010 року вона і відповідач  домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджують письмові докази, відбулося фактичне його виконання відповідач  отримав кошти за продане ним нерухоме майно, передав їй ключі та документи на нерухоме майно, звільнив помешкання, вона фактично вступила у володіння проданим відповідачем майном, а віповідач ухилився від його нотаріального посвідчення, так як  не оформлює документи, а тому просить задовольнити її вимоги про визнання за нею права власності на будинок.  

 

В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав.  

Відповідач з позовними вимогами повністю згоден, проти позову не заперечує, оскільки квартиру дійсно продав і гроші отримав у повному обсязі.  

Суд перевірив матеріали справи, вислухав пояснення сторін  і  дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних   підстав.  

Відповідно до ст. 220 власності ЦК України якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне  виконання договору, але одна із сторін ухилялася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.  

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 згідно технічного паспорта(а.с.12-14) є власником житлового будинку розташованого за адресою АДРЕСА_3 Згідно з розписки від 08.07 2010 року (л.с. 9-10), та договору купівлі-продажу (а.с. 8) ОСОБА_1 купила  будинок який розташований АДРЕСА_3 у ОСОБА_2,   позивач сплатила  установлену  сторонами суму вартості будинку, тобто сторони виконали вимоги ст. 220 ЦПК України, а тому  ОСОБА_1 фактично стала  власником будинку розташованого:  АДРЕСА_3 у зв*язку з чим вимоги про визнання за нею права власності на квартиру   підлягають повному задоволенню.  

Керуючись ст. 3, 6,  60,  158,  213-215   ЦПК України  ст. 11, 12, 16, 204, 220 ЦК України суд  

ВИРІШИВ:  

Позовні вимоги повністю задовольнити.  

Визнати дійсним договір купівлі-продажу від 08.07.2010 року, житлової квартири (1\2 частки житлового будинку),   що знаходиться за адресою АДРЕСА_3, укладений між ОСОБА_1, та ОСОБА_2.  

Визнати за ОСОБА_1 право власності житлову квартиру АДРЕСА_3 що становить Ѕ частку житлового будинку за цією адресою з відповідною часткою будівель і споруд,  і складається з: сіней-1; веранди-2; житлової кімнати-3; кухні-4; кладової-5;тамбури-1; літньої кухні-В,в; сараю-Б; сараю-Г; сараю-Д; уборної-Е; Ѕ частки споруд 1-4.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом 10 днів з дня його проголошення.  Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

  Суддя:  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація