Судове рішення #11588355

  

            ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                              ПОСТАНОВА

                                                      ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

"13" жовтня 2010 р.                                                                                   Справа № 2a-3045/10/0970

м. Івано-Франківськ  

          

Івано-Франківський  окружний адміністративний суд у складі:

Судді Біньковської Н.В.

при секретарі  Прут Ю.А.

представника позивача: Горобієвської М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом  Прокурора Городенківського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Городенківському районі до  Управління по випуску шляхово-будівельних матеріалів про стягнення заборгованості за рахунок активів платника податків в сумі 1026,34 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

           Прокурор Городенківського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції звернувся в суд з  адміністративним позовом до Управління по випуску шляхово-будівельних матеріалів про стягнення заборгованості за рахунок активів платника податків в сумі 1026,34 грн.

                 Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення статі 9 Закону України «Про систему оподаткування», статей 3, 5 «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»не сплачені податкові зобов’язання за 2010 рік з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 1026,34 грн.

Прокурор в судове засідання не з»явився  .

          Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала з підстав наведених в позовній заяві. Просила позов задовільнити.

          Відповідач заперечень проти позову не надав, явку уповноважено представника в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Суд ухвалив розглядати справу у відсутності відповідача на підставі наявних в ній доказів.

        Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

          Судом встановлено, що відповідачем в порушення норм Закону України «Про плату за землю»та Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідач не погасив податкову заборгованість в розмірі 1026,34 гривень, яка виникла внаслідок сплати в неповному обсязі орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010 рік.

Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати  податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

 Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обов’язкових платежів), що справляються на території України.

          Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлений законом термін.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням, або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

               Земельний податок та орендна плата - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.

Відповідно до ст.13 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 року № 2535-Х-111 підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, є договір оренди такої земельної ділянки.

                Відповідно до ст. 27 Закону контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

          Згідно ст. 14 даного Закону платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

          Згідно ст.17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарними днем звітного (податкового) місяця.

          Положенням п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п.5.3.2 п.5.2 ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження. Узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

          Відповідно до п.3.1.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

          В судовому засіданні встановлено, що відповідно до Відомості про наявність документів на землю від 28.01.2010 року, відповідач користується земельними ділянками місцевого значення на підставі державного акту на право постійного користування землею, виданого Стрільченською сільською радою народних депутатів 29.02.2000 року № І-ІФ №00019604-26-4/000099.

          Відповідно до розрахунку суми заборгованості , складеного на підставі даних облікової картки платника податків станом на 10.08.2010 р., сума заборгованості перед місцевим бюджетом по земельному податку складає 1026,34 грн. , з  них: 1005,48 грн. –основний борг, 20,86 грн. –пені.

Судом встановлено, що позивач відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»надіслав відповідачу 02.02.2010 року першу податкову вимогу, а 04.03.2010 року –другу податкову вимогу (а. с. 10).

          Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що станом на 10.08.2010 року загальна сума боргу по орендній платі за земельні ділянки складає 1026,34  гривень, яка є узгодженою та несплаченою.

          Дана заборгованість боржником не сплачена на момент розгляду справи, тому підлягає стягненню у судовому порядку.

          За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов’язаний погасити податковий борг. Наявність такого обов’язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов’язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

          Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

ПОСТАНОВИВ:

           Позов задовольнити повністю.

Стягнути з  Управління по випуску шляхово-будівельних матеріалів (76000, м.Івано-Франківськ, вул.Макогона, 23-а, ідентифікаційний номер 05393205) в дохід державного бюджету заборгованість за рахунок активів платника податків в сумі 1026 ( одна тисяча двадцять шість ) гривень 34 копійки.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

          Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.



          

Суддя:                                                                                                     Біньковська Н.В.



          

Постанова складена в повному обсязі 15.10.2010 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація