Судове рішення #11588356

  

            ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                              ПОСТАНОВА

                                                      ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

"07" жовтня 2010 р.                                                         Справа № 2a-3058/10/0970

м. Івано-Франківськ  

Івано-Франківський  окружний адміністративний суд у складі:

Судді Біньковської Н.В.

при секретарі  Прут Ю.

за участю:

представника позивача: Приватної фірми «Інвестпроммаркет»- Грималюка Ю.В.;

представника відповідача: Державної податкової інспекції  в м.Івано-Франківську –Варишака Я.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Приватної фірми «Інвестпроммаркет»до Державної податкової інспекції  в м.Івано-Франківську про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення № 0018691501/0 від 30.12.2009 року, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом  до Державної податкової інспекції  в м.Івано-Франківську про визнання дій при складенні акта від 17.12.2009 року №21357/20546669 протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення № 0018691501/0 від 30.12.2009 року.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить суд їх задоволити.  Вважає, що декларації з податку на прибуток за три квартали 2009 року подані своєчасно в межах строків базового податкового (звітного) періоду, а рішення відповідача протиправним.            

Представник відповідача позов не визнав та в його задоволенні просить відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити з  наступних підстав.

      Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року №509-XII до функцій ДПІ відноситься контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевірка достовірності  цих документів щодо правильності визначення об’єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

      Відповідно п.1 ст.11 зазначеного Закону органи державної податкової служби мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі).

        Суд зазначає, що порядок оформлення акту перевірки податкового органу передбачений наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 року N 327 «Про затвердження Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за N 925/11205.

         Відповідно до абз. 3 п. 2.1 Порядку, невиїзною документальною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), незалежно від способу їх подачі.

Судом встановлено, що 17.12.2009 року Державною податковою інспекцією  в м.Івано-Франківську проведено невиїздну документальну перевірку платника податку на прибуток ПФ „Інвестпроммаркет” з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток за три квартали 2009 року за результатами якої складено акт  №121357/20546669 від 17.12.2009 року.

За результатами перевірки встановлено порушення позивачем вимог п.п.4.1.4 п.4 ст.4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, п.16.4 ст.16 Закону України від 28.12.1994 року №334/94 „Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме – порушено строки подання декларації з податку на прибуток за три місяці 2009 року.

На підставі даного акту перевірки, заступником начальника ДПІ в м.Івано-Франківську прийнято податкове повідомлення-рішення №0018691501/0, яким позивачу визначено суму податкового зобов’язання у виді штрафної (фінансової) санкції в розмірі 170 грн..

     Копія акту перевірки та вищезазначене податкове повідомлення-рішення про нарахування штрафних санкцій були своєчасно направлені позивачу та ним отримані.

Крім того, відповідач був запрошений до ДПІ в м.Івано-Франківську для проведення невиїздної документальної перевірки стосовно несвоєчасного подання декларації з податку на прибуток, що підтверджується наявним у матеріалах справи запрошенням від 16.11.2009 року №30791/15-151/8612, яке отримане позивачем.

        Таким чином, в ході судового розгляду справи, судом встановлено, що будь-яких порушень в діях працівників ДПІ в м.Івано-Франківську при складенні акта №21357/20546669 від 17.12.2009 року за результатами невиїзної документальної перевірки не допущено.

         Щодо твердження позивача про безпідставне  прийняття відповідачем  повідомлення-рішення №0018691501/0 від 30.12.2009 року, суд зазначає наступне.

          Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).

       Згідно п.1.11 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкова декларація –документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється  нарахування та/або сплата податку, збору (обов’язкового платежу).

          Відповідно до п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»податок з прибутку за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до п.6.1 ст.6 цього Закону.

          Згідно п.11.1 ст.11 для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

 Відповідно до п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними  та державними цільовими фондами»податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

          Таким чином, суд зазначає, що граничним строком подання позивачем декларації з податку на прибуток за три квартали 2009 року було 09.11.2009 року.

          Із приписів  Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” слідує, що податкова декларація податковому органу надається платником податку безпосередньо до податкового органу або поштовим зв’язком.

       При цьому, підпунктом 4.1.7 пункту 4.1 статті 4 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено право платника податків не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання декларації надіслати її на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення.

        Граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень податкової декларації не застосовується у випадку відмови службової особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію або висування нею будь-яких передумов щодо прийняття декларації (п.п.4.1.2 п.4.1. ст.4  Закону).

        Судом встановлено, що Приватна фірма „Інвестпроммаркет” направила податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за три квартали 2009 року відповідачу поштою в останній день граничного строку її подання –09.11.2009 року о 16 год.54 хв., що не заперечується позивачем та підтверджується копією квитанції, представленої представником позивача суду. Декларація підприємства надійшла до ДПІ в м.Івано-Франківську 11.11.2009 року.            

        Таким чином, внаслідок порушення позивачем встановленого Законом порядку подання податкової декларації, податкова декларація з податку на прибуток за три квартали 2009 року подана позивачем із затримкою у 2 календарні дні.

         Доказів про те, що службовою особою податкового органу було відмовлено в прийнятті у позивача податкової декларації або нею висувались будь-які передумови щодо прийняття декларації  ПФ „Інвестпроммаркет”  суду не надано, позивач, наведене як причину подання декларації шляхом надіслання її поштою в останній день граничного строку її подання, не зазначив.

         Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними  та державними цільовими фондами платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

З врахуванням вищевикладеного суд вважає позовні вимоги ПФ „Інвестпроммаркет”  необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

 В задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

          Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.    



Суддя                                                                  /підпис/                               Біньковська Н.В.


          

Постанова складена в повному обсязі 12.10.2010 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація