ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
"03" вересня 2010 р. Справа № 2a-3096/10/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Івано-Франківської міської ради до Тисменицької районної державної адміністрації , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання нечинним розпорядження № 678 від 21.09.2009р.,-
В С Т А Н О В И В:
03.09.2010 року Івано-Франківська міська рада звернувся до суду з позовом до Тисменицької районної державної адміністрації третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання нечинним розпорядження № 678 від 21.09.2009р.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до вимог п.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше , обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до п.1 ст.102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України позивач вправі у разі необхідності подати разом із позовною заявою заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З направлених на адресу суду матеріалів адміністративного позову встановлено, що станом на 03.12.2009 р. позивачу було відомо про порушення його прав, свобод та інтересів.
Оскільки позивачем пропущений шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, та не подано клопотання про поновлення такого строку , то суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.
В той же час суд зазначає, що у відповідності до вимог ч.3 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутись до адміністративного суду в загальному порядку.
На підставі наведенного, керуючись ч.2 ст.5, 99, 100, 107, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Івано-Франківської міської ради до Тисменицької районної державної адміністрації третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання нечинним розпорядження № 678 від 21.09.2009р.- залишити без розгляду.
Копію цієї ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку і в строки встановлені ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Біньковська Н.В.