Справа 2-3626-2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2010 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючої судді Самсонової В.В.
при секретарі Калініченко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську справу за позовом ОСОБА_1 до КЖЕП „П1вденне” Дніпропетровської міської ради про зобов’язання зробити залік, -
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2010 року позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив постановити рішення, яким зобов’язати відповідача КЖЕП „П1вденне” Дніпропетровської міської ради провести залік коштів у розмірі 1280 грн., внесених на проведення герметизації щілин зовнішніх панелей житлового будинку АДРЕСА_2, у рахунок погашення оплати житлових послуг. У обґрунтування позову позивач вказав на те, що він проживає в квартирі АДРЕСА_2, що перебуває на балансі й обслуговуванні відповідача. Квартира належить позивачу на праві приватної власності. Зовнішня стіна житлового будинку має щілини по стикам панелей, через наявність яких волога при атмосферних опадах проникала у середину квартири, що викликало великі побутові незручності та проблеми. Позивач неодноразово звертався з заявами до КЖЕП „П1вденне” з проханням виконати необхідні роботи по герметизації зовнішніх міжпанельних швів, однак протягом тривалого часу необхідні роботи відповідачем не виконувались. У зв’язку з цим позивач уклав договір з підрядчиком на виконання послуг по герметизації зовнішніх міжпанельних швів і вніс 1280 грн. У такий спосіб за його особисті кошти роботи з герметизації щілин зовнішніх панелей було виконано. Ці обставини підтверджуються дефектним актом ЖЕК № 3 від 29 липня 2010 року, договором підряду на виконання робіт, актом прийому виконаних робіт від 11 серпня 2010 року. Позивач звернувся до відповідача з проханням зробити залік, а саме: зарахувати витрачені ним кошти на проведення робіт в рахунок оплати житлових послуг. Однак відповідач залік зробити відмовився. Ч. 5 ст. 20 Закону України „Про житлово – комунальні послуги” установлює, що споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги у випадку їх ненадання чи надання не в повному обсязі. Тому позивач вважає, що відповідач зобов’язаний нарахувати витрачену ним суму на ремонт у рахунок квартплати (плати на утримання житлового будинку), тому позивач вимушений звернутися до суду за захистом своїх прав.
В судове засідання позивач не з’явився, належним чином був повідомлений, раніше надав суду заяву в якій позов підтримав в повному обсязі, посилався на обставини викладені в позовній заяві, просив справу розглянути у його відсутність.
Від представника відповідача за довіреністю Каткова С.В. до суду надійшла заява в якій він просив справу розглянути без його участі, позовні вимоги визнав в повному обсязі, не заперечував проти задоволення позову, справу просив розглянути у його відсутність.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач проживає в квартирі АДРЕСА_2, що перебуває на балансі й обслуговуванні відповідача. Зовнішня стіна житлового будинку має щілини по стикам панелей, через наявність яких волога при атмосферних опадах проникала у середину квартири, що викликало великі побутові незручності та проблеми. Позивач неодноразово звертався з заявами до КЖЕП „П1вденне” з проханням виконати необхідні роботи по герметизації зовнішніх міжпанельних швів, однак протягом тривалого часу необхідні роботи відповідачем не виконувались. У зв’язку з цим позивач уклав договір з підрядчиком на виконання послуг по герметизації зовнішніх міжпанельних швів і вніс 1280 грн. Ці обставини підтверджуються дефектним актом ЖЕК № 3 від 29 липня 2010 року, договором підряду на виконання робіт, актом прийому виконаних робіт від 11 серпня 2010 року..
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 88, 131, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 20, 21 Закону України „Про житлово–комунальні послуги”, ст. 601 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства „Південне” Дніпропетровської міської ради про зобов’язання зробити залік – задовольнити.
Зобов’язати відповідача Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство „Південне” Дніпропетровської міської ради провести залік коштів у розмірі 1280 (одна тисяча двісті вісімдесят ) грн. 00 коп., внесених на проведення герметизації щілин зовнішніх панелей будинку АДРЕСА_2 у рахунок заборгованості та передплати послуг з утримання будинку та при будинкової території житлового будинку.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги
Суддя В.В. Самсонова