Судове рішення #1160790
Справа №1-179/2007 p

Справа №1-179/2007 p.

ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

12 квітня 2007 року              Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської

області в складі: головуючого - судді Паламарчука М.С., при секретарі Шаповал І.Ф., з участю прокурора Афоненка О.М., захисників ОСОБА_5, ОСОБА_6., розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальну справу про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1p. народження, уродженця м. Олександрії Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта базова загальна середня, неодруженого, не працює і не навчається, проживає по АДРЕСА_1, такого, що не має судимостей, за статтями 198, 396 ч. 1 КК України;

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р. народження, уродженця м. Олександрії Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта базова загальна середня, не працює і не навчається, неодруженого, засудженого 30.11.2006 р. Олександрійським міськрад судом за статтею 185 частинами 2 і З КК України до 3 років позбавлення волі з випробуванням на 2 роки, проживаючого в м. АДРЕСА_2за статтями 185 ч. З, 357 ч. З КК України,

встановив:

02.12.2006 р. близько 10.30 год. ОСОБА_2. за попередньою змовою з особою, відносно якої зупинено провадження по справі в зв'язку з психічним захворюванням, про таємне викрадення чужого майна прибули до домоволодіння по АДРЕСА_2. Особа, відносно якої зупинено провадження, зірвала сітку з вікна будинку, а ОСОБА_2. відчинив кватирку і проник в середину будинку, звідки таємно викрав майно ОСОБА_4, а саме: 8 500 рублів РФ (по курсу валют на день викрадення 1632 грн.), 60 грн., музичний центр «Техніка» (684 грн.), джинсові штани (90 грн.), шкіряні рукавички (40 грн.), каблучку із золота 583 проби вагою 1,8 г (162 грн.), 2 кварцові годинники з браслетами (50 і 25 грн.), жіночі та чоловічі окуляри від сонця (20 і 25 грн.), куртку (60 грн.), шкіряний гаманець (25 грн.), 2 диски з записами (60 грн.), всього на суму 2933 грн. Викрадене майно ОСОБА_2. частково передав через кватирку особі, відносно якої зупинено провадження, інше виніс сам.

Крім того, ОСОБА_2., перебуваючи в будинку, натрапив на паспорти громадянина України на ім'я ОСОБА_4., ОСОБА_3. та посвідчення водія на ім'я ОСОБА_3., які викрав без домовленості з особою, відносно якої зупинено провадження.

З викраденим ОСОБА_2. і особа, відносно якої зупинено провадження, за межами домоволодіння підійшли до ОСОБА_1., який до цього добровільно відмовився брати участь в здійсненні викрадення майна потерпілої. Той, достовірно знаючи про здійснення ОСОБА_2. та особою, відносно якої зупинено провадження, злочину разом з останнім заховав в кущах неподалік від Кременчуцького шосе м. Олександрії музичний центр «Техніка» вартістю 684 грн.

 

2

Крім цього, ОСОБА_1. в той же день близько 11.00 год. на території недобудованого об'єкта по вул. Степовій в м. Олександрії отримав від ОСОБА_1. викрадені ним 2 паспорти, які в подальшому зберігав при собі. Також в 12.00 год. того ж дня неподалік аптеки № 150, розташованої по проспекту Леніна в м. Олександрії, здійснив збут невстановленій особі викрадених 3500 рублів Російської Федерації, що по курсу валют становило 665 грн.

Допитані в судовому засіданні підсудні свою вину визнали повністю, підтвердили здійснення злочинів при наведених обставинах. Пояснили, що злочини вони здійснили на пропозицію особи, відносно якої зупинено провадження по справі.

Після роз'яснення положень ст. 299 КПК України сторони погодились не досліджувати докази щодо фактичних обставин справи. Тому суд вважає вину підсудних доведеною повністю.

Дії ОСОБА_1. необхідно кваліфікувати за: ст. 198 КК України, як заздалегідь не обіцяні збут та зберігання майна, завідомо здобутого злочинним шляхом, за відсутності ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та за ч. 1 ст. 396 КК України, як заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого злочину.

Дії ОСОБА_1. необхідно кваліфікувати за: ч. 3 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з проникненням у житло, та за ч. 3 ст. 357 КК України, як незаконне заволодіння будь-яким способом паспортом, іншим важливим особистим документом.

При призначенні покарання необхідно враховувати, що ОСОБА_2. здійснено тяжкий злочин і злочин невеликої тяжкості. ОСОБА_1здійснено злочини середньої тяжкості.

Обставинами, які пом'якшують покарання ОСОБА_1., суд визнає щире каяття та вчинення злочину в неповнолітньому віці. Обставин, які б обтяжували йому покарання, судом не встановлено.

Обставин, які б пом'якшували покарання ОСОБА_2., судом не встановлено. Обставиною, яка обтяжує йому покарання, необхідно визнати рецидив злочинів по відношенню до ст. 357 ч. 3 КК України.

ОСОБА_1. проживає в повній сім'ї, був засудженим, але судимість погашена, неодружений, не працює, не навчається, за місцями колишнього навчання характеризується негативно, за місцем проживання - позитивно.

ОСОБА_2. злочини здійснив через день після його засудження з випробуванням, тому суд не вважає що він розкаюється в здійсненому. Не працює, не навчається, неодружений, за місцями колишнього навчання характеризується негативно, за місцем проживання - позитивно.

З врахуванням наведеного суд вважає, що виправлення та перевиховання ОСОБА_1. можливі з частковим приєднанням не відбутого покарання за попереднім вироком, в умовах позбавлення волі. Виправлення та перевиховання ОСОБА_1. можливі при застосуванні покарання в вигляді позбавлення волі з випробуванням.

Строк покарання ОСОБА_2. необхідно відраховувати з часу його затримання, тобто з 08.12.2006 р. Також в строк покарання йому необхідно зарахувати 4 дні взяття під варту за попереднім вироком.

Цивільні позови не розглядалися, оскільки потерпілі не з'явилися в судове засідання.;

З ОСОБА_1. на користь держави необхідно стягнути половину судових витрат за проведення дактилоскопічної експертизи, тобто 188,30 грн. : 2 = 94 грн. 15 коп.

 

3

Речові докази, які належали потерпілим, передані їм за належністю в ході досудового слідства.

Мобільний телефон «Самсунг С 100» з зарядним пристроєм, документами та стартовим пакетом оператора мобільного зв'язку «Beelin», що зберігаються в Олександрійському MB УМВС України і придбані ОСОБА_2. на викрадені гроші, згідно з п. 4 ч. 1 ст. 81 КПК України необхідно передати в доход держави.

Керуючись статтями 321-324 КПК України, суд

засудив:

ОСОБА_2 визнати винним і призначити йому покарання за ч. З ст. 185 КК України 3 (три) роки позбавлення волі, ч. З ст. 357 КК України 2 (два) роки обмеження волі. На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначити 3 (три) роки позбавлення волі. З застосуванням ст. 71 КК України шляхом приєднання 1 (одного) року позбавлення волі за вироком Олександрійського міськрайонного суду від ЗО листопада 2006 р. остаточно призначити 4 (чотири) роки позбавлення волі. Строк покарання відраховувати з 08.12.2006 p., зарахувавши також 4 (чотири) доби попереднього ув'язнення за вироком від 30.11.2006 р.

ОСОБА_1 визнати винним і призначити йому покарання за ст. 198 КК України 2 (два) роки позбавлення волі, ч. 1 ст. 396 КК України 1 (один) рік позбавлення волі. На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити 2 (два) роки позбавлення волі.

На підставі ст. ст. 75, 76, 104 КК України звільнити ОСОБА_1. від відбування призначеного покарання, якщо він протягом 2 (двох) років не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Стягнути з ОСОБА_1. на користь держави 94 грн. 15 коп. судових витрат.

Мобільний телефон «Самсунг С 100» з зарядним пристроєм, документами та стартовим пакетом оператора мобільного зв'язку «Beelin», що зберігаються в Олександрійському MB УМВС України, передати в доход держави.

Запобіжні заходи засудженим на апеляційний період залишити без змін.

На вирок суду протягом 15 діб з моменту його проголошення, а ОСОБА_2. з моменту вручення йому копії вироку, може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської обл. через Олександрійський міськрайсуд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація