Справа № 2К-2/09
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2009 року м. Димитров
Димитровській міській суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Перекупка І.Г.,
при секретарі - Мутеліца Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Димитров Донецької області
клопотання ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання
рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню,
ВСТАНОВИВ:
Громадянин ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та громадянка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, які мешкають за адресою: АДРЕСА_1 звернулися до суду з клопотанням про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, пославшись на такі обставини.
Рішенням дільничного суду Вестербургу від 25 жовтня 2007 року відповідно до якого ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 всиновлюються паном ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, що мешкає за адресою АДРЕСА_2, та набувають таким чином статусу народжених у шлюбі дітей пана ОСОБА_5 та пані ОСОБА_7, уродженої ОСОБА_8. Всиновлення відбувається у відповідності до законодавства з питань неповнолітніх, стаття 1772, абзац 1с ЦК. Особи, яких всиновлюють, отримують прізвище при народженні «ОСОБА_2». Підставами для винесення такого рішення було те, що мати ОСОБА_1, ОСОБА_2 до шлюбу ОСОБА_8 та усиновлювач ОСОБА_5 24 березня 2007 року уклали шлюб, зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Димитровського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис №63.
Дослідивши клопотання ОСОБА_1, ОСОБА_2, рішення дільничного суду Вестербургу від 25 жовтня 2007 року та додані до клопотання письмові докази, суд приходить до висновку про задоволення клопотання з наступних підстав.
Заявники ОСОБА_1, ОСОБА_2 у судовому засіданні підтримали свою заяву.
Представник зацікавленої особи відділу реєстрації актів цивільного стану Димитровського міського управління юстиції Донецької області не заперечувала проти задоволення клопотання порушеного ОСОБА_1, ОСОБА_2.
Рішенням дільничного суду Вестербургу від 25 жовтня 2007 року відповідно до якого ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 всиновлюються паном ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, що мешкає за адресою АДРЕСА_2, та набувають таким чином статусу народжених у шлюбі дітей пана ОСОБА_5 та пані ОСОБА_7, уродженої ОСОБА_8. Всиновлення відбувається у відповідності до законодавства з питань неповнолітніх, стаття 1772, абзац 1с ЦК. Особи, яких всиновлюють, отримують прізвище при народженні «ОСОБА_2». (а. с. 10-12)
Вказане рішення дільничного суду Вестербургу від 25 жовтня 2007 року дійсно винесено, що засвідчено посольством України у Федеративній Республіці Німеччини 25 листопада 2008 року. (а. с. 12)
Згідно заяви, кровний батько ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_9 не заперечував проти всиновлення їх ОСОБА_5, що підтверджується нотаріально посвідченою заявою від його імені, (а. с. 23)
Згідно свідоцтва про шлюб НОМЕР_1, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5, 24 березня 2007 року уклали шлюб, зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Димитровського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 63. (а. с. 22)
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 відносно ОСОБА_1, батьком вказаний ОСОБА_9, матір'ю - ОСОБА_8 (а. с. 20)
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_3 відносно ОСОБА_2, батьком вказаний ОСОБА_9, матір'ю - ОСОБА_8. (а. с. 21)
Відповідно до статті 399 Цивільного процесуального кодексу України рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, визнається в Україні, якщо його визнання передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності за домовленістю асі Ііос з іноземною державою, рішення суду якої має виконуватися в Україні.
Згідно із частиною першою статті 9 Конституції України чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Порядок визнання та виконання рішень іноземних судів, передбачений Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, яка укладена між державами членами Співдружності Незалежних Держав 22 січня 1993 року і ратифікована Верховною Радою України 10 листопада 1994 року (далі по тексту Конвенція).
Так, відповідно до пункту «а» частини першої статті 51 Конвенції, рішення установ по цивільним та сімейним справам визнаються та виконуються кожною із сторін, що домовляються на території іншої сторони, що домовляється.
Враховуючи викладене, та те, що всі умови, передбачені Конвенцією і цивільно-процесузльним законодавством виконані, підстави для відмови у задоволенні клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню не встановлено, клопотання ОСОБА_1, ОСОБА_2 підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.209, 210, 293, 399, 401 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню задовольнити.
Визнати в Україні рішення дільничного суду Вестербургу від 25 жовтня 2007 року відповідно до якого ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (після зміни прізвища ОСОБА_2) та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (після зміни прізвища ОСОБА_2) всиновлюються паном ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Ухвала суду набирає чинності після закінчення терміну подачі заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подана через Димитровськии міський суд Донецької області протягом 5 днів з дня оголошення ухвали суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровськии міський суд Донецької області протягом 10 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.