Судове рішення #11620636

 

         

Гагарінський районний суд міста Севастополя

КОПІЯ

1 інстанція

код суду 2702

Справа № 2-2641/2010

                                                                                                                                 

  РІШЕННЯ                                                      

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

( повне )

                                                                                                               

21  червня 2010 року

Гагарінський районний суд м. Севастополя в складі:

Головуючого - судді Нестерук В.В.

при секретарі – Александрової О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ЧФ РФ про визнання права власності на нерухоме майно, суд,

ВСТАНОВИВ:

                                                       

                   Позивач звернувся  до суду з позовною заявою про визнання за ним права власності на квартиру АДРЕСА_1.  Вимоги позивача мотивовані тим, що він проходив військову службу за контрактом у військовому формуванні Чорноморського флоту, що дислокується  у м. Севастополі. Під час проходження військової служби був забезпечений житлом, яке після звільнення з військової служби має бути передане позивачу у власність. Згідно наказу командувача Чорноморським флотом від 17 січня 2007р. №04 позивач звільнений з військової служби в запас достроково за станом здоров'я. Згідно наказу командира військової частини 26977 від 18 січня 2007р. №13 позивач був виключений із списків особового складу частини та направлений для постановки на військовий облік в об'єднаний міський військовий комісаріат м. Севастополя. Вислуга років позивача на момент закінчення військової служби склала 13 років у календарному обчисленні.  Як вбачається з копії талону до ордера від 01 грудня 2007р. №467, виданого 1997 відділенням морської інженерної служби ЧФ РФ однокімнатна квартира, яка не є службовим житлом, за АДРЕСА_1  житловою площею 20,43 кв.м. була надана військовослужбовцю ОСОБА_1 на склад сім’ї з однієї особи.  У зв'язку з відмовою відповідача про передачу у власність ОСОБА_1 спірної квартири, ОСОБА_1 звернувся до Новоросійського гарнізонного військового суду РФ з позовною заявою. 07 серпня 2009р. суддею Новоросійського гарнізонного військового суду РФ було постановлено рішення що зобов'язує командуючого Чорноморським флотом РФ передати спірну квартиру у власність ОСОБА_1   Про те до теперішнього часу відповідач рішення суду не виконав.  Тому позивач прохає суд визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1.

                        Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі.

                         Представник відповідача позовні вимоги позивача не визнав, пояснив суду, що у зв'язку з відсутністю правового механізму передачі у власність житлового фонду , закріпленого за Чорноморським флотом РФ на території України, займана позивачем квартира передана йому у власність не була.

               Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи та оцінивши представлені докази, приходить до висновку про необхідність задоволення вимог позивача з таких підстав:

                Обов'язок відповідача вчинити  на користь ОСОБА_1 дії з передачі йому у власність спірної квартири відповідно до положень ст. 509 ЦК України настає на підставах встановлених ст. 11 ЦК України. Відповідно до вимог п.4 ч.2 ст.11 ЦК України підставами  для виникнення громадських прав та обов'язків зокрема, являються юридичні факти. Таким юридичним фактом є рішення Новоросійського гарнізонного військового суду РФ від 07 серпня 2009р., відповідно до якого дії відповідача, пов'язані з відмовою в передачі ОСОБА_1 у власність спірної квартири, були признані неправомірними, а також суд зобов'язав відповідача передати у власність ОСОБА_1 спірну квартиру. Тобто це рішення суду РФ є юридичним фактом,  що підтверджує зобов'язання відповідача передати у власність ОСОБА_1 спірну квартиру та має доказову силу офіційних документів відповідно до положень п.1 ст.13 Конвенції "Про правову допомогу та правові стосунки в цивільних, сімейних та карних справах" (Закон України № 240/94-ВР від 10.11.94р.) згідно якого документи, які на території однієї з Договірних Сторін виготовлені або засвідчені установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх компетенції та у встановленій формі та скріплені гербовою печаткою, приймаються на території інших Договірних Сторін доказовою силою офіційних документів.

      На підставі вищевикладеного, керуючись ст..ст.11,384,509 ЦК України  п.1 ст.13 Конвенції "Про правову допомогу та правові стосунки в цивільних, сімейних та карних справах" (Закон України № 240/94-ВР від 10.11.94р.), ст..ст.3,5,10,14,57-59,88,158,159,208,212-214,215,218,224 ЦПК України, суд-

                                                   

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1   – задовольнити.

Визнати за  ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд м. Севастополя. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий:

Суддя Гагарінського районного суду

м. Севастополя                                     (підпис)                                                      В.В.Нестерук

КОПІЯ  ВІРНА:

Суддя Гагарінського районного суду

м. Севастополя                                                                                                        В.В.Нестерук

Рішення законної чинності не набрало.

                                               

                                                         

                             

                                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація