Справа №2-701/2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2007 року Володарський районний суд Донецької області в складі:
судді Яковенко М.М.
при секретарі: Темір В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Володарське цивільну справу за позовом:
ОСОБА_1
до
Касянівської сільської ради Володарського району
про продовження строку для прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду за наступними підставами:
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер рідний батько позивачки - ОСОБА_2. На день смерті ОСОБА_2 належала домобудівля АДРЕСА_1 та земельний пай розміром 5,8 га, розташований на території Касянівської сільської ради Володарського району, який перебуває у колективній власності КСП «Еллада». При житті померлий заповіту не оформляв. Як спадкоємець по закону вона має право і бажає отримати спадкоємне майно і фактично вступила у керування ним, так як у неї знаходяться усі документи померлого, однак по не знанню діючого законодавства та у зв*язку з находженням у декретній відпустці по догляду за дитиною, позивачка у 6-ти місячний термін не подала заяву до нотаріальної контори про бажання прийняти спадщину після смерті свого батька.
Позивачка у судове засідання не з*явилася, але залишила суду письмову заяву, в якій підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі та просить справу розглянути без неї.
Відповідач в судове засідання не з*явився, але залишив суду письмову заяву, в якій позовні вимоги визнав та просить справу розглянути у його відсутність.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши письмові заяви позивача, відповідача, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі за наступними підставами:
· відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1;
· відповідно до свідоцтва про народження батьком ОСОБА_1. є ОСОБА_2;
· відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_1 уклала шлюб з ОСОБА_3.
· відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай) ОСОБА_2, належить земельна ділянка, яка перебуває у колективній власності КСП «Еллада»;
· відповідно до свідоцтва про народження матір*ю ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_1.
Таким чином, суд вважає, що позивачці необхідно встановити додатковий строк для прийняття спадщини, тому що фактично після смерті батька, вона вступила у керування спадщиною померлого, але в зв*язку незнанням діючого законодавства, та знаходженням у декретній відпустці по догляду за дитиною, пропустила 6-ти місячний строк звернення до нотаріальної контори для оформлення спадкоємного майна, що дісталося після смерті батька, а тому строк пропущений з поважної причини.
Керуючись ст.ст. 209, 213-215 ЦПК України, ст.1272 ГК України, суд, -
в и р і ш и в :
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк на 3 /три/ місяці для прийняття спадкоємного майна, що залишилося після ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з дня набрання рішення законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга в Апеляційний суд м. Маріуполя Донецької області через Володарський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду м. Маріуполя Донецької області протягом 20 днів, у випадку подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів.
Суддя: М.М. Яковенко
Рішення набуло чинності 22.10.2007 року.
Суддя