Р І Ш Е Н Н Я Справа № 2-706/07 р.
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - судді Миркушіної Н.С.
при секретарі - Пойда Т.М.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорол цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини
В позовній заяві вказувала, що з відповідачем вона перебувала у зареєстрованому шлюбі, який був розірваний 10 грудня 1996 року Великобагачанським відділом РАГС Полтавської області , актовий запис № 77, що доводиться копією свідоцтва про розірвання шлюбу серія НОМЕР_1.
Від даного шлюбу з відповідачем вони мають одну неповнолітню дитину , дочку, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,що доводиться копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_2, яка проживає з нею, позивачкою, і перебуває на її утриманні.
Згідно свідоцтва про народження дитини відповідач ОСОБА_2. є батьком вказаної неповнолітньої дитини, але не надає достатньої матеріальнлї допомоги на її утримання, чим порушує вимоги ст.180 СК України, яка передбачає, що батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. Інших неповнолітніх дітей відповідач не має.
Позивачка просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання їхньої неповнолітньої дитини , дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку ( доходу ) щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання їхньої неповнолітньої дитини по 1/4 частині всіх видів його заробітку ( доходу ) до досягнення дитиною повноліття.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав , не заперечував проти стягнення з нього на користь позивачки аліментів на утримання їхньої неповнолітньої дочки у розмірі 1/4 частки всіх видів його заробітку ( доходу) до досягнення дитиною повноліття.
Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В суді встановлено, що відповідач працездатний, може надавати допомогу на утримання своєї неповнолітньої дитини, отже, слід стягнути з нього на користь позивачки аліменти на утримання його неповнолітньої дитини : дочки,ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, по 1/4 частині всіх видів його заробітку ( доходу ), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з 04.10.2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 10, 60, 212, 213, 215, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, ст.ст. 180 - 182,191 СК України, суд
Р І Ш И В :
Стягнути із ОСОБА_2 ,ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_2, непрацюючого,на користь ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання його неповнолітньої дитини : дочки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку ( доходу ), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з 04.10.2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути держмито на прибуток держави із ОСОБА_2 в сумі 51 гривня.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн.50 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів із ОСОБА_2 у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його проголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення.
Головуючий :