Судове рішення #1162945
Справа № 1-148 / 2007 p

Справа   № 1-148 / 2007 p.

ПОСТАНОВА

16 квітня 2007 року       Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого                                           Кафтанова В.В.,

при секретарі                                          Макаренко Ю. В.,

з участю прокурора                                Мізерного Т.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця Вологодської області, Тотемського району, населений пункт Погост, росіянина, громадянина України, одруженого, військовозобов'язаного, освіта середня спеціальна, працюючого приватним підприємцем, прож.: АДРЕСА_1, не судимого,

в скоєнні злочину, передбаченого ст.272 ч.1 КК України,

встановив:

ОСОБА_1 будучи приватним підприємцем і здійснюючи на підставі свідоцтва про державну реєстрацію серія НОМЕР_1 від 10.01.2001р., свідоцтва про сплату єдиного податку від 01.01.2007р. серія НОМЕР_2, діяльність пов'язану з обробкою деревини та виробництво виробів із деревини, вчинив злочин, передбачений ст.272 ч.1 КК України - порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.

Даний злочин ОСОБА_1 вчинив при наступних обставинах: відповідно до ст. 6 Закону України "Про охорону праці" (надалі - Закон) від 15.10.2003 року із змінами та доповненнями, - умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.

Статтею 13 Закону визначено, що роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Відповідно до ст. ч. 2 ст. 8 Закону роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

Згідно з ч. ч. 1, 2, 6 ст.18 Закону, працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Працівники зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Не

 

допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1631 від 15.10.2003 року «Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами», пункту 39 Переліку робіт підвищеної небезпеки та пункту 26 Переліку об'єктів, механізмів, машин, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація машин, механізмів, устаткування, обладнання основних виробництв деревообробної промисловості відноситься до робіт з підвищеної небезпекою, а об'єкти на яких воно проводиться відносяться до об'єктів з підвищеної небезпекою.

Відповідно п. п. 61, 115 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого Наказом Держнаглядохоронпраці України № 15 від 26.01.05, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 15.02.05 за № 232/10512, до робіт з підвищеною небезпекою також відносяться управління завантаження та обслуговування обрізних механізмів та обслуговування верстатів по обробці деревини.

Згідно з п. 6.3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою, що затверджений наказом Державного Комітету України з нагляду за охороною праці № 15 від 26.01.2005р. (надалі - Типове положення), вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади. Вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці або іншим фахівцем відповідно до наказу (розпорядження) по підприємству, який в установленому Типовим положенням порядку пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці. Запис про проведення вступного інструктажу робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, який зберігається службою охорони праці або працівником, що відповідає за проведення вступного інструктажу, а також у наказі про прийняття працівника на роботу.

Згідно з ч. З ст. 21 Закону, роботодавець повинен одержати дозвіл на початок роботи та види робіт підприємства, діяльність якого пов'язана з виконанням робіт та експлуатацією об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної   небезпеки.

Згідно з пунктами 3.1.2; Правил охорони праці в деревообробній промисловості, затверджених Наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 року № 20, не дозволяється виконувати роботи на несправних машинах та обладнанні, використовувати інструменти і пристосування не за призначенням, а також експлуатувати обладнання виготовлене за раціоналізаторськими пропозиціями, якщо відсутня експлуатаційна документація;

19.01.2007р. прокуратурою міста Ірпеня із залученням інспектора державної інспекції охорони праці в агропромисловому комплексі по місту Києву та Київській області, проведено перевірку додержання вимог Закону України „Про охорону праці" в діяльності приватного підприємця ОСОБА_1 під час здійснення ним діяльності, пов'язаною з виготовленням виробів з деревини.

Встановлено, що приватний підприємець ОСОБА_1 організував розпиловку деревини на території земельної ділянки площею 1650 кв. м., що знаходиться за адресою АДРЕСА_2, що знаходиться в нього в оренді згідно договору оренди земельної ділянки від 24.02.2004р.

Для здійснення розпиловки деревини ОСОБА_1 на території вказаної земельної ділянки обладнав приміщення (піднавіс) розміром 9,20 м. х 3,80 м. та придбав стрічкову пилораму розміром 1,2 х 0,8 м., що знаходиться на металевій колії довжиною 6 м., експлуатаційна документація на вказане обладнання (стрічкову пилораму) відсутня.

На початку листопада 2006р. (точної дати слідством не встановлено), по усній домовленості, без укладення трудового договору ОСОБА_1 залучив до роботи на стрічковій пилорамі ОСОБА_2, який протягом листопада 2006р. - 19.01.2007р. здійснював роботи по розпилові деревини.

 

За наслідками перевірки, інспектором державної інспекції охорони праці в агропромисловому комплексі по місту Києву та Київській області ОСОБА_3 приватному підприємцю ОСОБА_1 внесено припис № 8 від 19.01.2007р, яким заборонено роботу на вказаній стрічковій пилорамі до усунення порушень які створюють загрозу життю працівників та одержання дозволів на початок роботи та види робіт з підвищеною небезпекою.

Згідно з вказаним приписом, інспектором державної інспекції охорони праці в агропромисловому комплексі по м. Києву та Київській області 19.01.2007р., під час проведення перевірки в діяльності приватного підприємця ОСОБА_1, пов'язаною з розпиловкою деревини виявлено наступні порушення: ОСОБА_1 не отримано дозвіл на початок роботи та види робіт з підвищеною небезпекою, не забезпечено проходження працівником ОСОБА_2., при виконанні ним робіт з підвищеною небезпекою, попереднього його навчання з вивчення нормативно-правових актів з питань охорони праці, не проведено з ними вступний інструктаж з охорони праці, прийнято на роботу працівника без медичного огляду, не забезпечено працівника засобами колективного та індивідуального захисту, що створило загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків для працюючих.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи приватним підприємцем, на підставі свідоцтва про державну реєстрацію серія НОМЕР_1 від 10.01.2001 року, свідоцтва про сплату єдиного податку від 01.01.2007р. серія НОМЕР_2, протягом листопада 2006 року -19.01.2007 року, за адресою АДРЕСА_2, здійснюючи діяльність пов'язану з розпиловкою деревини на стрічковій пилорамі, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1631 від 15.10.2003 року та Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого Наказом № 15 від 26.01.05 Держнаглядохоронпраці України, відноситься до робіт з підвищеною небезпекою, будучи, як роботодавець, зобов'язаним дотримуватись правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, використовуючи працю найманих працівників, в порушення ст.ст. 6, 8, 13, 18, 21 Закону України "Про охорону праці", пунктів 3.6, 6.3 Типового положення, не отримав дозвіл на початок роботи та види робіт з підвищеною небезпекою, не забезпечив працівника ОСОБА_2 засобами колективного та індивідуального захисту, не забезпечив проходження працівником ОСОБА_2., при виконанні ним робіт з підвищеною небезпекою, попереднього його навчання з вивчення нормативно-правових актів з питань охорони праці, не провів з ним вступний інструктаж з охорони праці, допустив його до роботи з підвищеною небезпекою без проведення попереднього навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці, всупереч вимогам п. 3.1.2 Правил охорони праці в деревообробній промисловості, затверджених Наказом Держнаглядохоронпраці від 31.01.2005 року № 20 допустив експлуатацію стрічкової пилорами без технічної документації, чим створив, з урахуванням тривалості порушення правил безпеки, загрозу загибелі людини -працівника ОСОБА_2 та настання інших тяжких наслідків у вигляді його можливого травмування.

Своїми діями, які полягають в порушенні правил безпеки особою, яка зобов'язана їх дотримувати, під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ст. 272 ч.1 КК України.

Допитаний в якості обвинуваченого за ст.213 ч.1 КК України, ОСОБА_1 свою вину визнала повністю, в скоєному щиро розкаявся.

В судовому засіданні підсудний заявив клопотання про звільнення про звільнення його від кримінальної відповідальності і від покарання внаслідок зміни обстановки на підставі ст.7 КПК України.

Прокурор не заперечував проти звільнення підсудного від кримінальної відповідальності і від покарання.

Суд, заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає, що ОСОБА_1   необхідно звільнити від кримінальної відповідальності у зв'язку із  зміною

 

обстановки, так як ОСОБА_1вчинив злочин вперше, це злочин невеликої тяжкості, на час розгляду справи в суді    внаслідок зміни обстановки вчинене ним діяння втратило суспільну небезпечність (виявлені порушення усунуті). Керуючись ст. 48 КК України, ст. 7 КПК України суд,

постановив:

ОСОБА_1звільнити  від кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 272 ч.1 КК України у зв'язку із зміною обстановки

Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_1: підписку про невиїзд - скасувати. Постанова може бути оскаржена на протязі 7 діб.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація